Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a tunetei ha egy auto...

Mik a tunetei ha egy auto hengerfejes?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Érezhetően csökken a teljesítmény (a kisebb sűrítés már csak ilyen), melegen is fehéren füstöl, gyorsan fogy a hűtőfolyadék, illetve a hűtőfolyadék bugyborékol, az olajban fehér hab keletkezik. Ilyenkor ugyanis összenyílik a víz- és olajtér az égéstérrel, aztán minden mindennel keveredik.
2011. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Sokat kezd el zabálni,

gyorsan fogy az olaj,

kotyog a motor,

nincs erő a motorban.

2011. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Van, amikor a víz betör az égéstérbe, na akkor van aztán ködösítés...

Van, amikor folyamatosan levegősödik a hűtőrendszer és forralja a vizet.

Ha már megvan a baj, akkor a hűtővíz tágulási tartályában az aktuális vízszint helyén kialakul egy olajgyűrű, jellegzetesen megváltozik a hűtővíz szaga, és színe.

Megváltozik a kenőolaj állaga.


Szóval ilyenekre kell odafigyelni.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez egy renault scenic 98-as. A nem eszik sokat, a motor is jol megy, viszont nagyon ezzi a vizet, naponta kell utannatoltenem es amikor beletoltom , akkor bugyborekol a tartaly. Nincs olaj a vizben. Es nem is szokott fellforrni a viz max fel fole megy egy picivel. Mi lehet a baja?
2011. ápr. 14. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valahol ereszt a hűtőd, vagy valamelyik cső. Nem szokott kisebb tócsa lenni a kocsi alatt?
2011. ápr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is arra gyanakszom, hogy szökik a víz valahol.

Nézd meg az összes illesztést, illetve a tartályt, nem-e repedt.

2011. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zsolt98 válasza:
Nekem seat toledom van 1.6 os es uhyanez volt a baja de nemvolt tocsa mert egybol elparolgott. Ha elmesz szerelohoz akkor az beall a kocsi alá es kell nyomnod egy koveret akkor egybol meglatja hogy hol a gond. (Nekem legalabbis igy lett meg)
2015. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Üdv. Nem tudom, hogy figyeli-e még valaki a kérdést, de jó lenne ha nekem is válaszolnátok. Egy 86's karburátoros Toyotám van. Kb fél éve lett rátöltve olaj és ma megnéztem a szintet. A legalsó rovátka alatt van az olaj. Utoljára kb 3 hónapja néztem, akkor a kettő között volt. Ekkora olajfogyasztás normális egy ilyen autónál? Nem solat futott 141 ezer km van még csak benne. Illetve korábban gyanakodtunk arra is, hogy esetleg hengerfejes lehet, mert habos volt a hűtővíz viszont olaj nem volt benne. A legvalószínűbb, hogy nem lett átmosva a hűtőrendszer feltöltés előtt, mert mielőtt elkezdtem használni a kocsit, kb 3 évet állt garázsban. De nem hagyott nyugodni a dolog úgyhogy ma járó motornál levettem az olajsapkát. Nem jött belőle füst, de volt egy enyhe benzinszaga. Ez normális egy karburátoros autónál?
2017. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csak ezek. Van olyan,amikor csak beledolgozik a kompresszio a vizbe és emiatt kemény a vizcső stb
2018. jan. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!