Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A robogóban az elkopott...

A robogóban az elkopott ékszíj okozhat ilyen jelenséget?

Figyelt kérdés
Bemelegített motorral ha húzok egy cső gázt és a lábamat letartom megtartom az egész gépet, vagyis csak a motor pörög de a hátsó kerék "áll" nem forog. Megnéztem az ékszíjat és az oldalából kiállt egy kötő olyan 5 cm hosszú... ezt leszedtem, hogy nehogy feltekerje. Szerelő szerint elvan kopva az ékszíj és azért nem húzz rendesen, mert a motor pörög eléggé. Kuplung a szerelő szerint szinte új. A motor egy Cagiva City 50ccm. A motorban 15.000 km van. És lehet az elkopott ékszíjtól ilyen jelensége?, hogy pörög a motor de nehezen indul el, szinte teljes gáz kell neki, de ha megindult utána lépik rendesen, csak az elindulással van a gond.
2011. ápr. 7. 18:03
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen helyzetben állok semmi első fék se semmi, csak sima lábbal megtartom a robogót teljes gázzal. Mert a motor nemhinném, hogy kopott lenne mert 70 km/h megvan sima terepen.

2011. ápr. 7. 18:11
 2/8 anonim ***** válasza:
Tehát húzod neki a motor felpörög ( veszi a lapot egyből ) de a kereket nem forgatja...akkor bizony hajtás. Szereld le az oldalsó deklit állítsd fel közép sztenderdre indítsd be a motort. Meghúzod neki a gázt és látni fogod hogy súly nélkül tökéletesen működik nyit a kuplungod is. Érintsétek le a hátsó kereket ( valaki legyen a fék felelős , ha elindulna akkor fékezzen azonnal) amúgy ha súly van rajta akkor csúszni fog a szíjad. Mégpedig azért mert a szélessége elkopott. Rá is szokták írni , hogy hány mm alatt kell cserélni a szíjat. Szíjkopásnál előbb végsebesség csökkenés van nehézkes indulás tapasztalható. Vegyél új szíjat ( 5-7 ezer forint körüli ) és tegyétek rá azt. Sok sikert :)
2011. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a gond hogy csúszik... [link]

Ez a ékszíj jó lehet? mert erdélyi vagyok... és drága lenne külföldről a behozatal. Ez jó márka? lenne? írja, hogy compatibil (talál) s ott van, hogy Cagiva City 50 ccm. 95 lej az kb. 7000-8000 Ft. s plusz még a postai költség.

2011. ápr. 7. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen! Írja , hogy jó a te motorodra is. Ha neked megfelel az ára akkor rendeld meg nyugodtan. Nekem a gyári szíj aprilia leonardó 125 - 12 ezer forintba kerülne. Tehát te még így is olcsóbban jössz ki:)
2011. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
A miénk is fos... Kicsit bedarálta. A jelenség ugyanez volt. A motor hangja tökéletes volt. Rendesen reagált a gázra, de az erőt nem adta át tökéletesen. Egyből valami hasonlóra gyanakodtam, leszedtem az oldalát és az ékszíj nagy része por formában volt ott, a maradék pedig még hajtott valamit.
2011. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem rég cseréltem szíjat a robogómba, most gyorsabban megy és nem csúszik a szíj. Most hamarabb kapcsol a kuplung. Szerintem még a fogyasztás is kevesebb így.

A szíjat 3200Ft-ért vettem.


Írtad hogy 15.000km van a motorodban, ha még a gyári szíj van benne akkor bőven csere érett mert 8000km-ig jó egy szíj.

2011. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad szórakozni a szíjjal, cserélni kell ha kopott. Nekem már majdnem történ balesetem ebből kifolyólag mert elszakadt és blokkolt a hátsó kerekem elég nagy tempónál. Azóta folyamatosan figyelem és cserélem ha kell.
2011. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bóka sándor válasza:
sziasztok. benelli 491 gép álat ékszij méret 16.5x747 a gyári nekem 751 es méretet adtak azt mondván hogy ezis jo azota alig bir szerencsétlen kigyorsitani lehet ez a probléma forrása? már hogy 4mm rel nagyobb amit adtak?
2017. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!