Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhat 5 lóerő növekedést...

Okozhat 5 lóerő növekedést egy rezonátor cső?

Figyelt kérdés
Autóm 95ös 1.5 75 lóerős a 97 szériát ugyanaz a motor már 80 lóerős volt. Motoron annyi különbség látható hogy a szívócsövön az eddigi 2 rezonátor dob mellé egy 3 rezoátor csövet is felszereltek.
2011. ápr. 2. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Rezonátor ? vagy kipufogódob ? Mert a kettő nem ugyan az ,te szerinem a dobra gondolsz . A szivócsöre szívás zajcsökkentőket szoktak szerelni ,ennek semmi köze a lóerő külömbséghez....
2011. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rezonátor dobokra gondoltam a szívóoldaliakra. Semmi köze a kipufogórendszerhez szívócsőre egyébként nem zaj csökentőket szoktak szerélni hanem rezonátor dobokat más néven(airbox).

Lehet én irtam félreérthetően de az ujjab évjáraton lévőn a 3 zárt doboz csőalakú.


légbeszívás akkor történik, amikor a szívó oldali szelepek nyitnak, ezért nem egyenletes hanem periodikus a szipkázás, vagyis gázlengés (pulzálás) van! Ezt a lengést ki lehet használni, és bizonyos fordulatszám tartományban a motor minimális töltésére használni a zárt rezonátor dobozt ezt tudom.

Kérdés az csak annyi 1 plusz rezonátor jelenthet 5 lóerő töbletett?

2011. ápr. 2. 09:51
 3/4 anonim válasza:

Egy észrevétel!

Amit a boltban lehet kapni "gagyirezót" 7-8 ezer forintért azt ne hogy megvedd hiába szép rontani fog a teljesítményen!

Inkánn csináltass 15 ért a te hengeredhez egyet!

2011. ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nemide bocs
2011. ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!