Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek még annak érdekébe...

Mit tehetek még annak érdekében, hogy sikerüljön a vizsgám?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz az első forgalmi vizsgám (B.-kat.). AZ EÜ., Kresz, rutin elsőre sikerült. Ám a forgalmat megszenvedem. Minden nap vezetés előtt gyakorlom a kreszt, átgondolom mit rontottam el előző napokon és társai. Mindent tudok, hogyan kell csinálnom, majdnem 90 órából megyek vizsgázni. Mégis alap dolgokat rontok el, mint holttér vagy nem kanyarodok ki időben, hanem megvárok még pár közeli autót, ahol elsőbbséget kell adni. Előfordulhat, hogy valaki(mint én), soha nem kaphat jogosítványt? Már mindent megtettem, hogy ne hibázzak, és mégis... Tudtok tanácsot adni? (21/L)
2011. márc. 30. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
a holttérrel meg az ilyen apró dolgokkal én is hasonlóan voltam de elsőre átmentem mert elgondoltam magamban h ugy kell mennem mint 1 rutinos sofőrnek és akk nem szerencsétlenkedek az apróságokon
2011. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem azert, de az, hogy megvarsz nehany autot akiknek elsobbseget kell adni, mert nem egyertelmu a helyzet ill. a sebesseguk, szerintem nem bukasi indok. Eleg nagy taplosag ezert kivagni valakit.

Inkabb abba az iranyba tevedj hogy jaj meg befertem volna, minthogy haat, azt hittem meg beferek, bocs...


A holtter fontos, de ha elkezded rahuzni vkire a kormanyt majd egyszer, es raddudalnak, megijedsz egy eletre es onnantol nem felejted el :)

2011. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy hírem a számodra, ami egyben rossz és jó is:

Tanulási időszakban szinte senki sem tud teljesen hibamentesen vezetni, főleg akkor ha nincs komolyabb rutinja, ugyanis szinte lehetetlen megcsinálni. Annyi mindenre kell figyelni ÉS szabályosan kell közlekedni ÉS meggyőző módon (nem vagy se túl óvatos, se tösze lösze). Ezt nagyon nehéz megcsinálni.



Az jó hogy átgondolod a kreszt és a szitukat, ezek (bár nem hiszed) segítenek.


Ha többet vársz, azért elvileg nem buktathatnak. Viszont van olyan VB aki azt mondja nem teszel semmit az előrehaladásért, és "passzivitás" miatt mégis buktat. Ez ellen egyetlen szabályos és praktikus módon tudsz védekezni: nagyon finoman, centinként csorogsz ki. Ha látod hogy jönnek, akkor állsz. Ha nem vagy biztos benne hogy beférnél-e, de azért látod hogy van hely, kicsit dugod az orrod. Ebből a VB már látni fogja a szándékot, nem buktathat. Ráadásul a való életben is jó lesz, mert sokszor csak úgy engednek be, ha tolod egyre beljebb az orrát, egyébként nem. Kresz szerint szabályos, mert ügye a "az elsőbbséggel rendelkező haladási ütemének és irányának hirtelen meg nem változása" feltétel teljesül :)


Holttér: ez nekem is mindig egy nagy mumus volt. Még jogsi megszerzése után is elfeledkeztem néha róla. Mióta párszor majdnem baleset lett belőle, azóta már figyelek rá.


Fogsz kapni no para. A vizsgán a magabiztosság a fontos, illetve a koncentráció. Tul. képpen a vizsga nem szól másról, minthogy tudsz-e folyamatosan 30 percig figyelni. Márpedig erre képes vagy, ez nem kérdés. Már csak meg kell mutatni.

2011. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) bár a vizsga 50 perces nehéz mindenre odafigyelni! Nagyon félek.
2011. márc. 31. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:

előző vok.


Nem tudom hivatalosan mennyi a vizsga, de a gyakorlatban inkább 30-40 perc szokott lenni. Első 10 perc úgyis adminisztráció, elmélet, stb...


Nem kell félned, nincs mitől félni. Mi a legrosszabb ami történhet? Max. megbuksz, semmi más :)


De ne izgulj menni fog, az írásod alapján már eléggé felkészült vagy.


Sok szerencsét!

2011. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már csak pár óra. Az oktatóm nem fűz hozzá sok reményt.
2011. ápr. 1. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!