Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az hogy menet...

Mitől lehet az hogy menet közben nagyon rángat az autó, és néha üresben pörög a motor?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 11:38
 1/8 Raffi válasza:

Rángatás az lehet a gumitól (kerék) a pörgő motor meg a gyújtás magasra van állítva.

De hátha válaszol egy autószerelő.

2011. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet hogy nem jut elég benzin, alapjárat(?) hiba, gyújtás

én megnézném még az egész utat a tanktól a hengerekig, hátha valahol van egy kis dugulás, ha dízeles akkor lehet még adagoló(ha régebbi), de sok oka lehet

2011. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 T5- ***** válasza:

Az, hogy üresben nem ejti a fordulatot, az lehet alapjátai motor. Sőt sinte biztos.

Ez a rángatás nem világos nekem. Váltásnál rángat, vagy folyamatosan? Torpan az autó? Milyen autóról van szó pontosan? Kicsit több információ, és többet tudunk neked mondani, de lehet elhasznált légszűrő is akár. Egyébként én rángatásra ü.a. ellátó rendszert tippelnék, de ennyi információból nehéz dolgozni.

2011. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rángatás szerintem a gyújtás miatt van pontosabban nekem az egyik gyújtókábel gyertya csatlakozásánál égett szét azért rángatott.

Alapjáraton a magas fordulatott valóban az alapjárati motor hibája okoza legsűrűben.

2011. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Peugeot 306-ról van szó. Elvittem autószerelőhöz kicserélte a szelepszál szimeringeket (asszem ez a neve) mert sűrű fekete füst jön ki néha a kocsiból, a vezérműszíjat és a benzinszűrőt is. A rángatás folyamatosan van menet közbe és néha le akar állni. Nekem is az az érzésem hogy nem kap benzint a motor.
2011. márc. 30. 15:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2011. márc. 30. 15:11
 7/8 St.Germain ***** válasza:
Esetleg lambda-szonda, vagy a szívóoldali légtömegmérő (ha van ilyen benne) fals jelet küld a vezérlőnek.
2011. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megoldódott a probléma. Az elhasználódótt gyertyák miatt volt.
2011. ápr. 4. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!