Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan Almera 1.5 Visia AC...

Nissan Almera 1.5 Visia AC vagy Dacia Logan (MCV)?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy 2005-ös gyártmányú Nissan Almerát, ami pont belefér a pénzkeretbe. Apósom szerint azonban a Dacia Logan a világ legjobb autója (pár hónapja még a Chevrolet Spark volt). Mi a véleményetek a két autóról? Válaszokat előre is köszönöm!
2011. márc. 28. 08:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én a Nissant választanám, vagy megnéznék egy Golfot/Polot
2011. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

dácsiát semmiképpen se vegyél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nem értékálló, szval pár év és eladni sem tudod.

igénytelen minden szempontból.

motorikusan sem 1 álom.

ja és ráadásul román vagyis ha már kiadod a pénzedet akk ne a románokra költsd el.

hamar elromlik.

ja és a lényeg h minden szempontból szar hiába renault csoport

2011. márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Akkor apósod vegyen magának Daciat, te meg vedd meg a Nissant. Amúgy nekem volt Nissan Almerám, de nekem nem jött be. Jó, meg kívülről szép, belülről nagy és megbízható, de nekem kicsit ilyen "olcsósított"- nak tűnt. Tele van rossz minőségű műanyaggal Az ajtókon kb tenyérnyi plüss kárpit, a többi ilyen csúnya szürke múanyag. Ráadásul ezek a műanyag idomok menet közben csörögnek, zörögnek, nyekeregnek. Félig lehúzott ablaknál az üveg is zörög, nyekereg (mert csak egy pontot van középen felfogatva és billegni tud). Sima design mentes nműszarfal sima kerek kijelzőkkel, és sima "Lada" feeling műszerfal-megvilágítás. Az enyém 1,5 90 Le volt, de nagyon lomha. Előzés klíma esetén felejtős. stb stb. Szóval jó autók, megbízhatók, de én 1,8 millióért (annyiért vettem annak idején 4,5 évesen) több luxusra vágytam. Mindezek ellenére, ha csak ez a két opció van, akkor mindenképpen a Nissant vedd.

Neked mennyi az autóra a keret? (ha nem bizalmas)

2011. márc. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

kérdező

ird meg h mennyit szánsz rá, és h mire használnád mert segitünk neked rendes gépet keresni.

2011. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Jelenleg 1.300.000 Ft áll a rendelkezésemre. A Nissan tulajdonossal már sikerült is lealkudnom az árat ennek a környékére.

Vegyes használatra lenne, városi használat és hosszabb vidéki utazásokra is használnám.

Francia, olasz autót nem szeretnék, a némettől is tartózkodom, ezért gondolkodtam japánban.

Az Almera nekem nagyon tetszett, mikor megnéztem a tulajnál, a belsejét is elég igényesnek találtam. Szombaton lesz "tesztvezetés" és akkor a menetteljesítményét is megtapasztalhatom.

De ha nektek van más ötletetek, hogy milyen autót vegyek, szívesen meghallgatom.

Köszi a gyors válaszokat! :)

2011. márc. 28. 11:05
 6/17 anonim ***** válasza:
2011. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, de kicsit fiatalabb autó kell mert hosszabb távra terveznék vele, ezért is néztem az Almerát mert ár/érték arányban ezt találtam a legkedvezőbbnek.

Honda Legend 3.2 :) kicsit sok lenne a fenntartása, nem akarom a fizetésemet benzinre költeni. :D

2011. márc. 28. 12:47
 8/17 anonim ***** válasza:

a 3.2 nem eszik olyan sokat.

nekem egy 5.0 benzin és egy 6.0 benzin áll az udvarban és napi szinten használom őket és a fizetésemnek csak töredéke megy benzinre. az tévhit h a nagy cm3 sokat kiván, mert néha egy 5.0 is beéri annyival mint egy 2.4es

2011. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát a 2.9en Ford, amit eddig hajtottam az benyelt 15 litert városban, a Nissan meg kajol 5-6 litert.

Nekem is bejönnek a nagy lökettérfogatú autók csak a fogyasztás, adó és biztosítás miatt nem akarom őket bevállalni, mert oké hogy a haverok azt mondják "de állat", csak utána meg szívom a fogamat, hogy mennyi money elmegy rá, mikor egy kisebb autóval is lehetne vakítani, amit a töredékéből fenn tudom tartani.

2011. márc. 28. 13:21
 10/17 anonim ***** válasza:

jolvan te tudod :)

am a 2.9re a 15L az sok. nekem a 6.0 esz meg a 22L-t, de mondjuk ha kiviszem a kemény terepre dagonyázni v a homokba akk az meg már 45-55L közt mozog :):)

am van 1 ismerősöm, megreszelte a kicsike dájháccsut és 25L-t eszik pedig közel sincs a 2.0hoz xd

2011. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!