Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kormány mióta mozdul el...

Egy kormány mióta mozdul el magától?

Figyelt kérdés

Vezettem, és csak fél másodpercre, de tényleg csak egy pillanatra elengedtem kormányt, mert iszonyúan viszketett a kezem, és a kormány egyenesből kb 10cm fordult jobbra. Hát majd besz*rtam, mert majdnem padkáztam a kocsit.

Most már megtanultam, hogy fogni kell a kormányt...

De, hogy az életbe fordul el magától a kormány?


2011. márc. 21. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Futóműállítás.
2011. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármily' hihetetlen, a kormány tud magától mozogni. Ha nem tudna, akkor menet közben nem éreznél rajta semmi remegést, ütést, tekeredést. A kerekek bizony visszahatnak a kormányra és nagy erő hatására tudják is tekerni azt. Ezért kell terepen másképp fogni a kormányt: nem szabad beleakasztani a hüvelykujjadat, mert ha az egyik kerék elkap egy gödröt és visszaforgatja a kormányt, az ujjad akár el is törhet.

Viszont szilárd burkolatú, nem túl ferde úton nem lenne szabad ilyennek történnie. Ez arra utalhat, hogy az autó erősen jobban húz. Ellenőrizni kell az abroncsok légnyomását, a futóműbeállítást és a fékek oldását.

2011. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy masszív nyomvályú az aszfaltban tud ilyesmit okozni, de azért egy futóműellenőrzés nem árthat.
2011. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a legkissebb úthiba is megvezetheti amit nem is látsz, söt még a vastag felfestés is.

Egyszer Én is beszoptam így a sprinteremmel, azt hittem kajak kiszakadt az eleje, mert egy kéznél majdnem kitépte a kezemböl a kormányt. 200 méter után abbahagyta.

Az úton nem láttam semmit sem, simának nézett ki és valóban, csak kb 2-3 cm-es nyomvájú volt. Hát elég volt neki.

2011. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 POciCi ***** válasza:
amióta ilyen szép sima kátyúmentesek a magyar utak :)
2011. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kissebb kátyú is simán okozhat ilyet. Nekem az Omegám is csinált már, pedig semmi baja a futóművének. Egyszerüen fogni kell a kormányt...
2011. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!