Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet baja a benzines autómnak...

Lehet baja a benzines autómnak ha fele fele benzint és etanolt (E85) tankolok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ilyen hibát, pedig már jó néhány hónapja felesbe tankolok. Én a biztonság kedvéért a szűrőket kicseréltem viszont problémám egyáltalán nincs vele. Télen kicsit nehezebben indult, de most már nincs ilyen gondom.
2011. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az etanol feloldhatja az üzemanyagtartályban lévő szennyeződést, és attól előfordulhat, hogy az üzemanyagszűrő eltömődik az első használatkor. Hosszútávon lehetséges, hogy károsítja a gumi illetve műanyagalkatrészeket az üzemanyagvezetékben, valamint a tartályban is. Eddigi egy év alatt szerencsére még semmi hibát nem okozott számomra.
2011. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor szerintem kipróbálom én is. A fogyasztásod az változott valamit ezáltal?
2011. márc. 15. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem karburátoros autóm van, eléggé atalakított keverékképzéssel, szóval alapból eszik 10litert, ami nem kevés de felesben etanollal sem fogyaszt többet. Kicsivel jobb gázreakciót tapasztaltam még, ami érdekes mert mindenki azt mondta, hogy lomhább lesz az autó. Egyszer kipróbáltam csak e85-el, na úgy már tényleg lomha lett, mert akkor még több üzemanyag kéne a helyes keverési arányhoz. De felesben tökéletes. Télen nem használtam, mert nehezebben indult hidegen, de ha plussz fokok vannak, akkor teljesen jó. Szerintem próbáld ki nyugodtan, ha nem válik be, akkor legalább tudod, hogy nemjó.
2011. márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lomhaság tényleg egy nagyon picit tapasztalható, többletfogyasztás viszont fele-fele aránynál talán egy minimális. A szűrőket az első alkalmak után nem azt mondom, hogy ajánlott, hanem kötelező cserélni a fent leírtak miatt.


Azt a minimális lomhaságot kárpótolja az számomra, hogy a pénztárcámban ezáltal több marad. (kb 45-50 forinttal literenként). Tegnap tankoltam 30 litert. 15 liter benzin volt (magánkút) 369 Ft * 15 l = 5535 Ft míg 15 liter E85 (AVIA) 272,9 * 15 l = 4095 Ft. 9630 Ft volt 30 liter üzemanyag, egy liter jött ezek szerint 321 forintba. A nagyobb kutaknál a benzin még drágább, szóval szerintem a durván 325 Ft-os üzemanyagár mellett a lomhaság elviselhető. Akinek lomha, az fizessen többet. Amit még észrevettem, hogy érdekes módon a nagyobb teljesítményű autóknál sokkal jobban kijön ez a lomhaság, kisebb (60-80 HP) autóknál minimális.

2011. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minél régebbi,minél egyszerűbb,annál jobban "tolerálja" a keverést,átalakítás nélkül. Én egy '93-as 1.0-s Suzukival járok így,2009 ősze óta.

A tapasztalatom--fűtetlen garázsom van,a nagy mínuszban csak a 2.-3.--ra indul,ha télen csak ide-oda "szaladok"el vele,és nem meleg még a motor,10~15%-kal többet eszik.


(A szomszédnak pár éves 307-kombija van/1.4/belerakták 45ezerért az eletktronikát,tisztán 85-tel jár...bitang lusta lett.)

2011. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zozzancs válasza:

Általában nem szokott gond lenni 50-50% körül, de ez autófüggő. Inkább azt javasolnám, hogy óvatosan kezdd el emelni az arányt 50%-ig. Pl először csak 5 litert raksz a tankba, aztán 10-et, stb.


Sajnos van egy ismert jelentség E85 körökben olcsó VW csoportos autók körében:

[link]


Én is ezzel a lépcsős módszerrel kezdtem egy éve. Vezetek is róla egy blogot, ha érdekel. Ez itt az első poszt, javaslom az archívumot: [link]

2011. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem 1.6 os G astrám van.

Az autó szerelőm azt mondta, ahogy fent is írták már lépcsőzetesen próbáljam emelni az arányt. Baja nem lesz tőle max a motorcsekk lámpa fog kivillaní mert valamilyen lamuda szonda érzékel mást. De az tisztítható és néha frissíteni kell 100% benzinnel.

2011. márc. 20. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!