Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből tudom megállapítani,...

Miből tudom megállapítani, hogy kopott a nyári gumi és cserélni kell?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A barázdák mélységéből, úgy tudom.
2011. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ránézésre és a profilmélység lemérésével. A szabvány szerint (Magyarországon) a futófelület minimális mélységének legalább 1.6 mm-nek kell lennie. Biztonsági okokból érdemes 2 mm vastagságnál lecserélni az abroncsot nyári gumi esetén.
2011. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az előző jól mondja :p Nyári gumi esetén 2,2 mm, téligumi esetén 4 mm mélységnél már cserélnek.
2011. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban: a barázdamélység a legfőbb irányadó. Vagy méred (1,6 mm a törvényi alsó határ), vagy pedig a kopásjelző hidakra hagyatkozol. Ezek a futófelület szélén helyezkednek el, általában két mintázatblokkot kötnek össze, de alacsonyabbak, mint a blokkok. Mikor határig kopik a gumi, akkor "kiemelkednek", vagyis láthatóvá válnak. Egyébként pedig 6-8 éves korában kopástól függetlenül érdemes cserélni a gumiabroncsokat, mert a folyamatos hő- és mechanikai terhelés, illetve az UV fény hatására elöregedik az anyaguk.
2011. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 DannyZuko ***** válasza:
utolsóhoz csatlakoznék. barázdamélység és gyártási év. ha egy gumit soha nem használtak, de 5-6 éves, akkor azt már jobb fel sem tenni, mert állásában is romlik az állaga. Azokat a gumikat amiket használnak, azokat is 6-8 évesen javasolt levenni, fent írt okokból. Az 1,6mm barázdamélység egy törvényi minimum. tudnod kell, hogy ekkora mélységgel már könnyen megcsúszik egy autó. nem jó a gumiköpeny vízelvezető képessége stb... esőben, vizes úton már veszélyes.
2011. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!