Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvégeztem az olajcserét, de...

Elvégeztem az olajcserét, de mégis füstöl utána az olaj miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném nektek leírni hogy a héten végeztem el az olajcserét, 1.9 D motorom van , és kb 15.000 km -után ki kellet cserélni az olajat...Na most azzal nem is lett volna gond, csak arra lettem figyelmes hogy miután beleöntöttem az olajat és kinyitottam ahova öntöttem az olajat, elkezdett füstölni...Meglehet azért mert forró volt a motor ?? Mondjuk nem nagyon értem, mert eddig nem volt ilyennel gondom....
2011. febr. 26. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen olajat öntöttél bele?
2011. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
poloszintetikus olajat..10w40-eset
2011. febr. 26. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem benzines van.Tudtommal a benzinüzemű motor üzemhőmérséklete valamivel magasabb,mint a diesel üzeműeké.Velem ilyen még nem fordult elő,bár forró motorra még nem öntöttem olajat.Forró,amikor leengedem,de megvárom,míg kihűl.De,amikor forró motorról leveszem a zárósapkát,nem füstöl.Milyen márkájú olaj volt?Szav.idő rendben van?

Szerintem mindenképpen gond van vele,mégpedig az olajjal van gond.Még arra tudok gondolni,hogy miután ráöntötted a friss olajat,az kiszorította a kartergázt és távozni kényszerült,ahogy levetted a zárósapkát.Csak azt nem értem,hogy,mközben öntötted,miért nem füstölt,hiszen akkor is távoznia kellett volna...Levetted a zárósapkát,mielőtt elkezted leengedni az olajat?-Nem nézlek hülyének,csak arra gondolok,hogy így lett leengedve és ettől előfordulhatott,hogy később ért fel a gáz odáig.Ha ilyenről nincs szó,akkor szerintem mindenképp az olaj sz@r,mert annak nem szabad füstölnie,mert az koromképződéssel jár.Én a helyedben vennék másik olajat és lecserélném.Remélem,tudtam segíteni.

2011. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!