Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rotációs kapához kell jogosítv...

Rotációs kapához kell jogosítvány?

Figyelt kérdés

Rotációs kapára kerekeket szereltem.Mehetek vele közúton,mert olyat is hallotam hogy ilyen hajtási engedély kell hozzá amit az önkormányzatnál lehet igényelni és azzal már mehetek is.16 éves vagyok.Ez tényleg így van vagy akkor mi a legegyszerűbb módja annak hogy vezethessem??

Köszi


2011. febr. 20. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon minden szarra kell jogsi :(

Ez van. (Valahol sima M-es jogsival lehet mopedautót vezetni, itt meg csak B-s jogsival. Ez csak egy példa volt.)

2011. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztios,de úgy vélem,hogy lassú járműnek minősül,amihez jogsi kell,mivel vannak erre vonatkozó kresz szabályok.Bár a bringára is vonatkozik néhány,mégsem kell hozzá.Na mindegy.A sebességhatárokat azért tartsd be!:D
2011. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat nem ad ilyen engedélyt, lassú jármű vagy kismotoros "jogsi" kell hozzá
2011. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Diszkóba mész hétvégén? :)
2011. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy rotációs kapával nem fognak igazoltatni a rendőrök. Kismotorosokat is alig állítják meg. :D
2011. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.

Szerintem se állítanak meg de az nem lehet hogy nemsokára csinálom traktorból a jogsit és hogy ezt(hogy jogsi nélkül vezettem)bejelentik a sulinak és mondjuk eltiltanak a vezetéstől pl egy évre.Vagy ilyet nem lehet?

2011. febr. 20. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Az mf 70-s t M-s jogsival vezetheted ! Mostanában nagyon is ellenőrzik,épp az esetleges részeg parasztbácsik miatt.
2011. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kerti traktornak hívják azt a lassú járművet, ami egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból áll, a közúti közlekedésben egy egységként vesz részt és 15 km/h sebességnél gyorsabban haladni nem képes.

Nem önkormányzati igazolással, hanem jogosítvánnyal vezethető!

„K” kategóriás tanfolyam mindössze 12 óra KRESZ oktatásból áll, és csak elméleti vizsgát kell tenni. Viszont csak kerti traktort vezethetsz és állati erővel vont járművet hajthatsz vele. (Ritka, hogy valaki ilyen tanfolyamra íratkozna be.)

Ha mg. vontatóra levizsgázol (16 évtől már lehet), akkor a „T” kategóriával az „M”-et és „K”-t is megkapod. A jogosítvány a kiállításától 10 évig érvényes, eü. alk. sem kell, mivel nemzeti kategóriák.

Ha engedély nélküli vezetésért elkapnának, akkor pénzbüntetés + eltiltás, aminek leteltéig nem vizsgázhatsz.

2011. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azon tanakodom, hogy lehet rotációs kapából járművet készíteni, de nem jövök rá :D
2011. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Google-ba annyit írtam be, hogy "kerti traktor".

Íme néhány kép:

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!