Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vásárolok egy autót,...

Ha vásárolok egy autót, hogyan kell megfizetni a vagyonszerzési illetéket?

Figyelt kérdés
A vagyonszerzési illeték ugyebár megegyezik a köbcentinkénti átírás illetékével. De azt kétszer kell kifizetni, vagy mikor átíráskor kifizetem, azzal le van tudva a vagyonszerzési illeték is, magyarán csak egyszer kell kifizetni?
2011. febr. 19. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

nem teljesen értelek, de mindegy,

A vagyonszerzési illeték az szerintem megegyezik az átírás díjával. Így is k*va drága szép is lenne kétszer akarnának lehúzni ekkora összegekkel... Akkor ténleg eljutnánk odáig hogy majdnem többe kerülne az átírás mint néhány autó ára...


Szóval csak egyszer kell fizetned. Amikor az ocsmányirodába bemész, akkor az ügyintéző megnézi a papírokat, és ha minden nálad van, minden ok, akkor elkezdi felrögzíteni a gépbe az adatokat. Kinyomtatja a csekket (gép számolja az illeték díját a cm3 alapján), azzal elballagsz a postára, befizeted. A befizetett igazoló szelvénnyel visszamész (soron kívül fogad) odaadod neki, ő cserébe adja az új forgalmit. Kb. ennyi. Meglepő de maga az ügyintézés kb 15 perc alatt megvan. Valami 7:30-kor álltam be a sorba elsőként, 9-re már végeztem (postán tököltem vagy fél órát, és 8tól nyitott a hivatal)

2011. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!