Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alább felnin mit jelentenek...

Az alább felnin mit jelentenek azok a jelzések?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 17. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A 18x7,5JJ a felni méretét és profilját jelzi. 18 colos átmérőjű, 7,5 col széles és JJ-profilú (na, ezt ne kérdezd, milyen, eddig csak J-ről hallottam). Az ET után kellene lennie az ET-számnak, amely a felni középvonalának és a felfekvő felületnek a mm-ben mért távolságát jelzi, de ez nincs rajta (több, mint érdekes). A 690 kg valószínűleg a kerekenkénti megengedett legnagyobb terhelést jelenti, a többi jelzést nem tudom.
2011. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18" collos átmérőben, 7 és fél széles, 590kg a terhelhetősége, vagyis max. 590*4=2360kg összsúlyú autóra tehető. A JJ jellemzően a japánokat jelenti. Nem látom egyértelműen az osztókör átmérőjét, és érdekes a 10 lyuk is. (Valószínűleg váltott osztókörös, kétféle 5 lyukú kiosztáshoz is jó, ez lehet a 05..., meg a 04..., de ezt nem tudom biztosan megmondani, ezt a jelölést nem ismerem.) Az ET szám viszont nincs beütve, tehát nem tudni, milyen messze esik a középvonal a felfekvési felülettől. (Ez a futómű-geometria miatt elég fontos.) A többit nem tudom. Ja, a H.T.C a gyártó! :)
2011. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hümm, lehet, hogy tényleg 690kg. Akkor annyiszor 4! :)
2011. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha hüvelykben számolnak akkor a 04 szerintem 100-as osztókört jelent,a 05 pedig 120-ast(saccperkábé).Nemtom van-e ekkora,de pl amerikában hüvelykben számolnak.

Szerintem az ET szám azért nincs feltüntetve,mert ez egyedi felni.Gondolom ugyan ezt az adott autótípus kerékagyához készítik.Talán ez csak egy mintadarab.Esetleg a felni egy adott méretben készül és gyártanak az autóhoz megfelelő pogácsát ha szükséges.Igaz ettől függetlenül fel kéne tüntetni az ET számot.Ez csak egy tipp volt a részemről...

2011. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!