Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz hogy benzines autónál...

Az igaz hogy benzines autónál a cm3 nincs arányban a fogyasztással?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 01:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Pl: sok forumon olvasom hogy egyes 1,8 vagy 2,0 motorok adott esetben kevesebbet fogyasztanak mint egy 1,6-os?
2011. febr. 16. 01:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van. Nekem 2.0 benzines Mondeom van (145LE) és ez eszi a legkevesebbet. Az 1,8-as 110 és 125LE-s is többet fogyaszt.

Az Opel Astra-nál, az 1,6-osnak jobb a fogyasztása, mint az 1,4-esnek.

Persze ez nem általános érvényű (Pl: az 1,4-es Citroen Xsara jól fogyasz), de azt tény, hogy a nagyobb ccm és a fogyasztás növekedés nem egyenesen arányos.

2011. febr. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2.0 benzines Mondeom van (145LE) és ez eszi a legkevesebbet


Mihez képest? Vagy az egész világon?

2011. febr. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fogyasztás akár 20%-kal is eltérhet két különböző ember között. Sőt, ha az egyik városban a másik hosszútávokon használja az autót, akkor mégtöbb lehet. De általában igaz, hogy egy nagyobb méretű autó kevesebbet, vagy alig többet fogyaszt, egy nagyobb motorral, mint egy kicsivel. Míg a kicsi motor csak erőlködik, és ahhoz hogy menyjen az autó nyomni kell, magas fordulaton kell használni, addig a nagyobb motor alacsonyabb fordulatszámon is elviszi ugyanazt a kasztnit. Nekem pl 1.8-as benzines motor van az autómban, 2000 fölött csak 5.-ben megyek vele.
2011. febr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy nincs, sot epp forditott... minel igenyebb az autom annal jobban feltem vezetni mikor reszeg vagyok, ezert kevesebb a fogyasztasom ha jo a kocsim.
2011. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a benzinesekre érvényes.

Ha több az erő akkor annak kevésbé kell nyomnod a gázt. Amíg egy átlag 1.4-es autót nagygázon kell hajtani, hogy jól menjen, addig egy nagyobb motorral rendelkezőnek alig kell nyomni ugyanahhoz a tempóhoz.

2011. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mihez képest? Vagy az egész világon?"


Írtam. Az 1,8-as 110 és 125LE-s höz képest.

2011. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!