Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb olaj? Szerinted?

Melyik a jobb olaj? Szerinted?

Figyelt kérdés
A motorblokkba való olaj vagy a hajtómű olaj? Tehetek hajtóműolaj helyett Motorolajat?Melyik bírja jobban a "kiképzést"? Gondolok itt a hőre kenésre stb.
2011. febr. 14. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad összecserélni őket.

A motorba motor-, a váltóba hajtóműolaj kell.

A viszkozitásuk teljesen más, a motorba általában 5W-40, 10W-40, 15W-40, 5W-30 stb kerül, a váltóba pedig 80W90 stb

2011. febr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy mindenhova az való, amire tervezték?
2011. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nekem nem váltóba kell. Robogónak a hátsó hajtásához kell kemény 1 dl hajtóműolaj. Gondolom csak épp a kenés miatt. Kenést meg a motorolaj is tudja biztosítani. Azért kérdeztem a kiképzésüket hogy mit is bírnak ezek...
2011. febr. 14. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Kenést ad a gépzsír is, vagy akár az étolaj is, mégsem gondolom, hogy sokáig menne vele. Tudom h.lye példa, de hátha így megérted, hogy teljesen más követelményeknek kell megfelelnie a hajtómúolajnak és a motorolajnak. Ahogy előttem is írták: motorba motorolaj, váltóba(robogó végáttételbe is) hajtóműolaj.
2011. febr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi :)
2011. febr. 14. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!