Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat ajánlotok...

Milyen motorolajat ajánlotok Etanol vagy Gáz üzemű kocsiba?

Figyelt kérdés

Mert vannak ugye a benzin meg a dizel motorolajok.


Nekem etanol üzemű az autóm és állandóan az a gond, hogy 1-2 ezer kilométer után "elvékonyodik" az olaj, mindegy hogy milyen van benne. Szóval megszünik az olaj kenése, tapadni kezd, a motor meg csörög csattog, de ahogy friss olajat kap egyből minden rendben, amúgy 15 w set használok bele mert a kisebb viszkozitásúak még ennyi időtartamot sem birnak.


Sehol nem találtam még olyan olajat amire etanol, avgy gáz üzem lenne irva, mindenhol csak a benzin meg a dizel motorolajak vannak.


Létezik egyáltalán etanolra kifejlesztett olaj?


2011. febr. 12. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Valami más baja van a kocsidnak én is etanolt használok de a szintetikus 5w-40 es olajok tökéletesek a 13 éves astrámba.

Tiedbe inkább nagyon kopott lehet a gyűrű vagy valami hogy felhígul az etanoltol az olajad.

15w olajok eleve ásványolajok nem birnak akkora terhelést mint egy szintetikus.

Milyen autód van? érdekes lehet a vezetési stílusod.

2011. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem felhigul az olaj, mert nem lesz több mennyiségileg, hanem oylan kipufogógáz szaga lesz, és nem csuszik, tehát ha az ujjamon dörzsölöm is érezni hogy tapad, nincs kenése.


Egyébként az én kocsim karbis, nem injektoros és csak 3 hengeres és már több mint 20 éves, a fogyasztás pedig 6 liter alatt van ezres motorral úgyhogy nem hinném hogy baja lenne a hengereknek.


Szerintem ez reális fogyasztás, főleg átalakitó nélkül.

2011. febr. 12. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!