Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125ccm-es motor vagy autó?

125ccm-es motor vagy autó?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 16ot és nem tudom hogy 125ccmes motorra tegyem le a vizsgát vagy autóra?..

A motor sokkal élvezetesebb de nagyon éghajlatfüggő a kocsi nekem unalmasabb de jobban megérné...:/

Nem tudom


2011. febr. 9. 17:43
 1/6 anonim válasza:

ha motorozol, akkor csak úgy, hogy nem sajnálod a lóvét a védőfelszerelésekre. gerincvédő, protektorok, jó bukó...

ezek drágák, viszont a tolókocsi olcsó...


az utak nagyon szarok Magyarországon, a közlekedési morál is úgyszintén


e mellett nagyon állat dolog motorozni :) közvetlen, sokkal élvezetesebb, mint az autó


viszont én autóznék a helyedbe - autómániás vagyok és sokkal sokkal biztonságosabb -

2011. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni.Írok pár dolgot mindkettőhöz.


Motor előnyei:

-Gyors közlekedés még a KRESZ betartásával is.

-Olcsó üzemeltetés és fenntartás.

-Alacsony fogyasztás.

-Egyszerű parkolás,tárolás.

-Egyedülálló érzés,amit nagyon kevés autó ad meg.

-Fiatal,egyedülálló embereknek tökéletes.

Hátrányai:

-Veszélyesebb.Nagy körültekintést igényel a használata,mert ami autónál koccanás,motornál súlyos baleset.

-Ázol,fázol.Erősen időjárás függő.(egy igazi motorost nem zavar a rossz idő)

-Néha fárasztó és küzdelmes a vezetése(kátyúk,nyomvályúk,széllökések)

-Magas vételár és drága szervízelés.

-Későbbi betegségek kialakulásához vezethet.Főként reumás panaszok.


Autó előnyei:

-Nagy,biztonságos és kényelmes utazást biztosít.

-Több utast és nagyobb rakományt is szállíthatsz.

-Véd az időjárás viszontagságaitól.(zárható,fűthető-hűthető utastér)

-A kasztni és a biztonsági öv fokozott biztonságot ad a motorhoz képest.

-Alacsony vétel ár és az ár/érték arányt tekintve olcsó szervízelés.

Hátrányai:

-Nehézkes és lassú közlekedés.

-Nagy helyigény.Parkolásnál és tárolásnál egyaránt.

-Drága üzemeltetés és fenntartás.

-Nagyobb fogyasztás.

-A több alkatrész,több karbantartást igényel.

2011. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tedd le a B jogsit aztán autózz, azért az csak komolyabb dolog mint az A1 amivel 125öst vezethetsz csak, B vel amúgy is lehet 50est vezetni, remélhetőleg nemsokára 125öst is de ennyi erővel egy 125-ös endurot vagy robogót is használhatsz 50es ként.
2011. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Motor- én arra mennék. Előnyöket és hátrányokat én már nem gyűjtenék azt a többiek megtették. Már csak azért is motor mert én motor mániás vagyok :D Aki a motorozás rabja lett annak ne beszélj a veszélyről mert az miatt úgysem fogja abbahagyni :-)


Amúgy sztem hülyeség ilyen kérdést feltenni. Nemtudom ki az aki a szavazatok alapján dönti el hogy melyik legyen.

2011. febr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem autózz. Én is motoros vagyok, de volt már pár olyan pillanat, mikor bármit megadtam volna, hogy egy jó meleg autóban menjek haza és ne a szakadó esőben motorral...

Egyébként is, elég jó esélyünk van már arra, hogy lehet majd 25-öst vezetni B-s jogsival.

2011. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Múlt nyáron tettem le az autó és a 125-ös motor jogsit, és abszolut motor párti:D most jön a nyár:D olvadnak a "vad" csajok utána, tapasztalat, nőm szeret motorozni és vad:D úgymond :D amúgy ha érdekel motor, nekem 2 van, konkrétabban idesapámé az egyik, amit nagyobbra cserélnénk, ha tetszik itt a link nézed meg és megbeszélhetjük:D

[link]

2011. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!