Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós kocsit be...

Automata váltós kocsit be lehet tolni, ha valamiért nem indulna be indítómotorról?

Figyelt kérdés
Pl, ha gyenge akku, vagy indítómotor-hiba miatt nem indul be.
2011. febr. 4. 10:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

-a hagyományos bolygóműves automata váltóst nem lehet beindítani (Suzuki Wagon R)

-a tiptronicos szekvencionálist be lehet tenni 2. ba és ott beugrik a motor (VW Lupo 3L)

-a dsg-t meg nem tudom ,volt egy ilyen VW-ém de ez a rész nem merült föl az elmúlt 4 évben

2011. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

Olyan autót amiben van katalizátor nem ajánlott betolatással indítani mert a katalizátor tönkre megy.


Automata váltós kocsiban meg tuti hogy van.

2011. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

A Ladákat,Trabantokat még lehetett tologatni, az újabb nyugati autókat viszont nem érdemes,mert nagyobb kárt tehetsz benne ha a vezérmű szíj átugrik egy fokot!!!

Kivéve,ha tudod,hogy láncos a motorja az autónak,de annak sem tesz jót a tologatás.

Másod sorban a computer legtöbb esetben letilt,ha nincs elég energia az aksiban.

Inkább vegyél magadnak egy bikakábelt amit a csomagtartódban tarthatsz. ( [link]

Nekem hátul mindig van,mert mások is járhatnak így.

2011. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
A zárójelet töröld a végéről és beadja a linket !
2011. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Mitől ugrana át a vezérlés tolás közben? :D Ez vicc...
2011. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mert a lényegesen nagyobb terhelés alatt lévő vezérműszíj által van a motor beindítva.

Ha nem is ugrik át,egy silányabb állapotú szíjnál ezzel csak rontani lehet a helyzeten. Könnyebb bebikázni és olcsóbb is,mint egy összeakadt motort megjavíttatni.

2011. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
baszhatod a vezérlésedet ha tologatod. ezek az új autók nagyon nem szeretik azt. nem mellesleg a legtöbb be se indul hiába tolod meg
2011. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Vezérműtengely által beindított motor? Egyre jobb :D

Szerintem egy kicsit nagyobb a terhelése a vezérműnek ha nyomsz neki egy padlógázt, de ha te 60kW os teljesítménnyel tolod, akkor bármi elképzelhető :D

2011. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nem mondtam, hogy újabb automata váltós kocsi, volt automata régen is. bár amire éppen gondoltam az nem is régi, nem is új, 1996-os. Katalizátor persze van benne, s azt tudom is, hogy olyat nem ajánlatos tologatni, de én arra vagyokkíváncsi, hogy lehetséges-e beindítani egy automata váltos kocsit (akár régit) tolással vagy sem, s nem az, hogy mik az alternatívák. Amúgy nem bikakábelt szoktam tartani magamnál, mert ahhoz is kell mégegy kocsi vagy min mégegy akku, hanem egy vészindító szerkentyűt (amin mellesleg levegő-kompresszor is van), amit használat után a garászban 24-48 órán át kell tölteni, hogy újra használható legyen.
2011. febr. 7. 13:36
 10/17 A kérdező kommentje:
ja igen, s indítómotor-hibán nem soat segít a bika kábel, nemigaz?
2011. febr. 7. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!