Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MATT kocsibelsőt, műszerfalat...

MATT kocsibelsőt, műszerfalat mivel lehet ápolni?

Figyelt kérdés
A fényes műszerfalat,konzolt,sebváltózsákot tisztítás után szépen le lehet ápolni szilikon spray-vel,de ha az autó belső műanyagborítása matt,akkor azt ápolni mivel lehet?
2011. jan. 29. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Sosem szeretném,hogy az autóm belülről úgy csillogjon,mint az olajoshordó. A műszerfal szilikonozása különösen veszélyes erős napsütésben,mikor csillog előtted minden a műszerfalról felverődő fényben. Ráadásul nyáron szétrepedezhet az erős napsütéstől a lefújt műanyag .

Én speciel microszálas nedves popsitörlővel szoktam áttörölni.

A legjobb,amit valaha hallottam,mert tutira szépen ki lehet vele takarítani belülről az autót és nem beszélve róla,utána tiszta illat marad belül. A szilikont felejtsd el,van speciális műszerfal és műanyag ápoló spray amivel ezeket a részeket tisztíthatod. Legjobbak a víz bázisú spray-k.

2011. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem volt kocsim amihez használtam szilikont belülre és sosa semmi gondom nem volt vele és a Prevent szilikontól pedig különlegesen jó illat lesz benne.

Mivel rendszeresen fújtam rá és törölgettem,az autóm belülről konkrétan úgy nézett ki,mintha vadi új lenne és ha nem fújtam rá akkor pedig a sok szilikon lekopott róla és nem csillogott csak szép ápolt külseje volt.

Se por,se kosz nem állt meg rajta.

Én a szilikonra esküszöm :)

DE matt kocsibelsőnél nem lehet használni,pedig ha máshová nem is,de a váltózsákhoz kellene valami ápolószer mert különben kireped.Erre keresek valami ötletet.

Kenjem be gyesznózsirral :))) ?

2011. jan. 30. 00:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg valamilyen bőrápolóval. Színtelen fényes Kiwi cipőápoló. Én ezzel csináltam.

Bevált

2011. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szilikont csak úgy javaslom hogy lefújod vele a rongyodat és úgy áttörlöd. Én nem fújnám rá a műszerfalra mert én megszívtam már vele olyan szinten hogy a műszerfalra annyira ráragadt hogy egy idő után csúnya lett az egész és tapadt rá minden még az is aminek nem kellett volna.

Nekem egy autókereskedő javasolta azt hogy fogjak egy vödör langyos vizet, és öntsek bele egy kevés mosogatószert vagy általános tisztítót, de a legjobb egy kevés ecet bele. Azzal szépen nedvesen átlehet törölni és után jó szárazzal végig törlöd és akkor nem lesz se foltos és tiszta lesz és nem bántja az anyagot sem.

A belső üvegeket is célszerű lemosni ablaktisztítóval lefújod és csontszárazra törlöd. Ha a kárpitot is tisztítani akarod akkor vegyél valami szert hozzá azzal lefújod hagyod pár percig ázni és utána áttörlöd egy tiszta puha ronggyal.

A sebváltózsákot lelehet fújni szilikonossal de jobb a bőrápoló arra. Meg ugye célszerű szerezned nagyon vékony porszívó véget amivel a rejtett szűk helyeket is kitudod takarítani, ülések közti réseket, légfúvókat, stb... A műszerfal borítására jó a popsitörlő is attól nem lesz foltos de előtte célszerű nagyjából lemosni. A fényes részeket pedig alkoholos ablaktisztítóval érdemes letakarítani, ráfújod a rongyra áttörlöd vele utána meg szárazzal és szép csillogó lesz.


De én a takarítás előtt javaslom azt hogy a kilincseket, meg az ajtó zsanérokat fújd be egy kis wd-40-el.


A küszöböket amik esetleg picit sárosak meg a szőnyegek alatti részt próbált átmosni jó alaposan ha esetleg nagyon sáros lenne vagy valami.

2015. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!