Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 1995-ös 2.6 V6 lehet...

Audi A6 1995-ös 2.6 V6 lehet biotenaolt tankolni?

Figyelt kérdés
És ha lehet, milyen arányban?
2011. jan. 28. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. ha csak maximum 50-50%-ban akarod keverni, semmiféle átalakítást nem igényel, viszont előtte egy benzinszűrő cserét ejts meg. Ezt megismételheted úgy 1000 km után, mivel az etanol oldja az olyan szennyeződéseket, amelyet a benzin nem. ha magasabb arányban szeretnél etanolt tankolni, szükséges egy-két kisebb átalakítás, nézz utána a neten. ez körülbelül 60ezer forintba kerül, nemrég olvastam én is utána.
2011. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 28. 13:53
 3/4 anonim válasza:
Minden típusba lehet, némi átalakítással.
2011. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na akkor elárulom a titkot...

Ha felesbe tankolod, tökéletesen fog üzemelni vele az autód. Nem kell üzemanyagszűrőt se cserélni, nem vágja olyan könnyen tele. Azt 100% etanolnál érdemes. Némi javulást is tapasztalhatsz a menetdinamikán. Nem fog tönkretenni semmit.


de...

Egy kérdésem azért lenne.

Ezt a kérdést én még ezen az oldalon nem tettem fel:

Ha telik 2,5 literes V6-os audira... Nekem ez tűnik olyan fillér......-nak. Annak az autónak nem olcsó a fenntartása. Ha megengedheted magadnak, akkor vegyél bele átalakítót 70-80ezerért, és járjál tiszta etanollal. Számomra ez olyan nem is akarom elmondani milyen dolog.

Ez olyan, mint mikor a BMW-s megszólal, hogy hogyan lehet kicserélni a fél motort a BMW-ben... Ha BMW-re telik, menjen el a szervízbe, vigye a kis bakkártyáját, és csináltassa meg.

Etanolt V6-ba... persze lehet, csak fillér......

(a válasz második része privát vélemény volt)

2011. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!