Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van hátránya, ha lesötétítem...

Van hátránya, ha lesötétítem a kocsim ablakait?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 18:46
1 2
 11/16 T5- ***** válasza:

Köszönjük Emese, ez nagyon értelmes hozzászólás volt.

Ha nem csak az oldalsókat(hátsó) fóliázod, hanem a hátsót is, akkor kell róla műbizonylat.

2011. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kell, de nem tudom, mi értelme a hátsó fóliák műbizonylatának. Ha egy ponyvás kisteherautód van, annál sem látni hátra.
2011. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A hátsó fóliák műbizonylata nem csak a fényáteresztésről szól, épp azért van értelme.

Az autók üvegei ún. biztonsági üvegből készülnek, vagyis ütés hatására apró, vágási sérülést nem okozó szilánkokra esnek szét. Ha nem jó fóliát rak fel az ember, akkor baleset esetén az üveg nem fog széthullani, hanem egyben marad, az azt megfejelő hátsó utas meg készíttethet új igazolványképet, mert áttervezi az arcát az üveg. Azon kívül - ha jól emlékszem - arról is szól a műbizonylat, hogy a fólia olyan anyagból készült és úgy lett felragasztva, hogy égéskor nem szabadul fel semmilyen mérgező gáz. Nem egészséges ugyanis, ha egy zárlat miatti, amúgy veszélytelen tűz jóvoltából mérgezést szenved valaki. Valamint a fólia felragasztásának módját is tanúsítják, vagyis azt, hogy felragasztáskor nem lett buborékos (ez mondjuk látszik) és később sem fog magától leválni. Ez nem csak esztétikai szempontból lényeges, hanem az itt-ott felváló fólia miatt nem lesz homogén az üveg fénytörése, mindenféle cifra dolgokat látsz majd benne, amiknek nem fogsz örülni.

Vagyis sok szempontból a lemezelt hátuljú furgonok egyszerűbbek, mint a fóliázott üvegek.

2011. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha minőségi terméket (pl-skyfol) használsz akkor elég egy halvány szürke fóliát felrakni mivel ugyanazt az UV és hő szűrést tudja mint a full fekete fóliák. Valamint nem lesz miatta problémád. Ha mindent(tehát a sofőr és az anyósülés mellettit is) teljesen lefóliáztatsz és belefutsz egy nagyokos rendőrbe akár a forgalmidat is elveheti!! Ne feledd a kevesebb néha több... :)
2011. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14:19:


Köszönöm, így már értem.

2011. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
szerintem nagyon hasznos az ablakok fóliázása és az autó kinézetén is sokat dob. attól nem kell tartani hogy nyáron akármi baja eshet mivel átlagban 200°c felett kezdenek olvadni, és a nyári tűző nap hőmérséklete a fóliára kifejtve max. 40-50°c. a sötétítés mértékére ügyelni kell. az első szélvédöt max. 70 %-ig lehet sötétíteni, a hátsó szélvédőt és a többi ablakot tetszés szerint. a fólia védi az üveget a sérülésektől sőt egyesek még a lámpákat is fóliázzák.
2011. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!