Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Attól, hogy nincs meg az...

Attól, hogy nincs meg az egészségügyi vizsgám, még (febr.7-én) "megcsinálhatom" a forgalmi vizsgát?

Figyelt kérdés

Kb mennyit kellene készülni az eü vizsgára?

Forgalmi vizsgán mikre kell a legjobban odafigyelni?

Hány hibaponttal buktatnak meg?


2011. jan. 26. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nincs meg az EÜ, attól még a forgalmit csinálhatod, nincs megszabva, hogy mikor csinálod az EÜ-t, csak legyen meg.


Elvileg mostantól már gyakorlat is van, de ez helyenként változó lehet.


Forgalmi vizsgán mindenre, hogy szabályosan közlekedj, ezt másképp nemlehet elmondani, maximum annyi, hogy figyeld a táblákat, a tükröket, sebességhatárokat.


Nem igazán szoktak hibaponttal buktatni, ha buksz, akkor olyat fogsz elkövetni, amiért alapból bukás jár.

2011. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem amit te mondasz az az elsősegély. És igen megcsinálhatod a forgalmi vizsgát attól, hogy nincs meg még az elsősegély! A lényeg ha mész a vizsgaigazolásért legyen meg. Olvasd el az elsősegélyes könyvet és olvasgasd tételeket. A forgalmi vizsgán mindenre figyelj!(gyalogos, tükrök, záróvonal, sebességkorlátozás...) Mindent csak ugyanúgy mint egy sima órán! Asszem 11 hibaponttól buktatnak.

Sok sikert!

2011. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi nem vészes, én bent voltam két órán illetve kb másfél-2 órát készültem rá és elsőre átmentem. A forgalmi már keményebb dió, sajnos ott sokszor több múlik a vizsgabiztoson, mint rajtad...
2011. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen,megcsinálhatod de addig nincs jogsi amíg az eü. vizsgapapírt nem csatolod.

Viszont egy "tanfolyam" 2x4 óra a bő egy hetedbe simán belefér ha keresel aktuálisat és az időd is engedi.

Sok sikert!

2011. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Leteheted a forgalmi vizsgát, viszont a jogosítványodat csak sikeres elsősegély vizsga után kapod meg.

A forgalmi vizsgán meg figyelj mindenre! Az oktatód erről többet tudna mondani, de kb. ezekre a dolgokra "harapnak" a vizsgabiztosok: Irányjelzés, tükrök használata, tábláknak megfelelő közlekedés (sebességhatárok, tiltások, stb.), helyes besorolás, gyalogátkelőhely, tompított fényszóró használata (ha városon kívüli útvonalat húzol).

Saját tapasztalatból azt mondanám, hogy a legnagyobb "sláger" a telezöldes kereszteződésben való balra kanyarodás. Ez azt hiszem minden egyes útvonalban benne van! Oktatótól függően előfordulhat néhány trükkös helyzet, mint pl. egy nem bemondott, de kötelező kanyarodás, vagy körforgalom elhagyás. (Konkrét példa: Ha nem szól semmit az oktató, akkor ugye "egyenesen" kell továbbhaladnod, ami körforgalomnál ált. a 2. kijárat, vagy teszem azt nem szól, hogy kanyarodj, de egyenesen nem mehetsz, mert ott behajtani tilos van, stb.)

Ha netán fordított irányjelzést hajtasz végre, ne ess pánikba! Ha azt az utasítást kapod a vizsgán, hogy fordulj jobbra, te meg véletlenül balra indexelsz, akkor ne csapd vissza az irányjelzőt, mert az rögtön bukta! Helyette hajtsd végre szabályosan a balra kanyarodást és kész! (Természetesen csak akkor, ha ezt megteheted! Behajtani tilos esetén nem kéne... És persze ez a metódus ne cél, csak jó tudni róla. :) )

Sok sikert!

2011. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!