Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki ecko segédmotorom van...

Suzuki ecko segédmotorom van (betekerős) a tankból nem akar a benzin eljutni a hengerhez. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
ha a hengerfejre rakok egy kis benzint a gyertya kiszedésével attol beindul de ha elfogy akkor leáll.
2011. jan. 12. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a tanktól nem jut el a hengerig, akkor vagy a benzincsapnál van a hiba (már ha van), vagy a karburátorban - esetleg valamelyik főtengelyszimmerring adta meg magát. Ezt kell végignézned: lehúzod a karburátorról a benzincsövet és vagy megnyitod a csapot, vagy ha vákuumos működtetésű csapod van, megszívod a vákuumcsövet. Ha nem jön kifelé semmi, ott dugult el. Ha jön a benzin, akkor a karbit kell szétszedni és kitakarítani. Amire érdemes figyelni: a fúvókák sárgarézből készülnek, tehát puhák. Ha kifordul belőlük a csavarhúzó, alaposan eltekeredik bennük a nút. A takarításukhoz nem szabad drótkefét használni, sőt, leginkább semmit se dugdoss bele, mert éppen a puhaság miatt könnyen kitágul bennük a lyuk, ami azért problémás, mert az átmérőjének századmilliméterre kell stimmelnie. Fújd át, az a biztos. Mondjuk rettenetes íze van, de valamit valamiért. A többi részt benzinnel lenne a legcélszerűbb takarítani, mert az biztosan nem oldja a gumitömítéseket, na de ha üzem közben nem oldja ki a koszt a furatokból, akkor lehet, hogy áztatva sem fogja. Acetonnal vagy nitrohígítóval lehet próbálkozni. Ha meg ettől sem lesz jobb, akkor vagy rossz a karburátor beállítása, vagy a főtengelyszimmerringnél tűnik el a beszívott üzemanyag. Egyik sem leányálom, a megoldása pedig könnyen lehet, hogy az otthoni műhelynél komolyabb helyet igényel.
2011. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kössz a választ!! már csak a benzinnel meg az olajjal van a baj nem tudom hova mejiket kell önteni... mert van egy tartáj meg egy kisseb "breather" feliratú juk-az mire jó??
2011. jan. 12. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:
A "breather" valaminek a szellőzőjére utalhat. Azt nem kell bántani, szabadon kell hagyni. Valószínűleg a tartály levegőzik ott, mert a benzingőzt jobb szabadjára engedni.
2011. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az angol-magyar szótárat és a fejemet én is tudom használni valami konkrétabbat szeretnék válaszként.
2011. jan. 13. 16:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért veszel olyan motort amihez alapból benga vagy és még b@sztatod is,hátha komolyabb hibát csinálsz magadnak.

Azt a kis kiálló pöcköt felül a vázon hagyd a p.csába ne nyúlj hozzá,mert azon kapja a tank a levegőt.Ha bedugog valamivel,összeszívja a tankot az a nagy motor az Eko-ban ami van. A benzint eleve 50:1-hez arányban kell beletankolni. Nincs külön olaj illetve benzin betöltő nyílása annak a xarnak! Maga a váza az üzemanyag tartálya annak a vacaknak. Tanultál fizikát? Közlekedőedények rész aminél Te valszeg ellógtál,na ugyan az vonatkozik erre is ! Apád autójánál az üzemanyag betöltőnyílásba verjél bele egy nagy fadugót és nézd meg meddig megy így el az öreged vele. Érted már?

2011. jan. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lory73 válasza:
Az ülést kell felnyitni,alatta van a tanksapka.A motor 2 ütemű csak keveréket használj!Nekem is van suzuki eko motorom.Nekem is volt ilyen problémám mikor megvettem,a karburátorról lehúzod a benzincsövet és megnyitod a benzincsapot ha fojik a benzin akkor karburátor gond, ha nem fojik akkor benzincsap.nagyon jó kis motor.
2011. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Fogyatékosok!!!! xDDDD 25:1 az olaj benzin arány RÁ VAN ÍRVA A TANKSAPKÁRA ami ugye gumiból van és csak rá van "cuppantva" :D:D:D Nekem ugyanez a bajom de valószínű a pillangószelep ment ki a karburátorban...... a szellőzőre meg van egy kis gumi "kupak" ha rajtavan LE NE VEGYÉTEK nem feltétlenül kell szabadon lennie így is kap levegőt de ha felborulsz kifolyhat és ha még jár a motor a nyakadba robbanhat a benzin ....... ahogy a többiek is mondták ha nem jön a benzin akkor a karbiban nekem nemjön hanem pillangó szelep nekem igazából ha meleg a henger akk beindul :D DE INKÁBB NE NYÚLJ HOZZÁ!!!!! KÉRD MEG FATEROD NÉZZE/NÉZESSE MEG........... (figyelem: RÁÁÁ VAAANN ÍÍÍRVA 50:1 :D:D:D:D:D)
2012. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
* 25:1
2012. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
* RÁ VAN ÍRVA 25:1 :D:D:D [már bezavartok]
2012. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az első válaszoló nagyon jókat mond de azt nem írtad h " lehet a pillangó szelep is " :) nekem az ment ki :)
2012. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!