Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényezés hőkamra nélkül?

Fényezés hőkamra nélkül?

Figyelt kérdés
Vettem egy E21es BMW-t, lakatolás után jönne a fényezés. A szín metál narancssárga lenne és az a kérdésem, hogy a hőkamra mindenféleképpen kell vagy elég egy pormentes "egyszerű" garázs?
2011. jan. 11. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, a hőkamrában is a nagy hő csak a szárításhoz kell. A lényeg a pormentesség, én nagyon megszívtam amikor először fújtam a motorom üzemanyagtankját a garázsban. Úgy meglátszott a por hogy csiszolhattam újra. :( Ilyenkor azt hiszem fel szokták locsolni a padlót, egyik ismerősöm a biztonság kedvéért a falat is meglocsolta. :)
2011. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ismerősöm aki csinálná is mondta, hogy úgy csinálta ő is, hogy a plafont is és a padlót is fellocsolta. Az eredmény összesen 2-3 porszem az egész autón. Köszönöm a választ, akkor majd házilag megoldjuk a fényezést. =]
2011. jan. 11. 19:57
 3/13 anonim ***** válasza:

Elég egy pormentes garázs.Nagyon sokan így csinálják.A hőkamra csak a festék száradását gyorsítja fel.


Azt kell tudnod a festékről,hogy sok esetben napok,néha még egy hét is kell a teljes átkeményedéshez.Az egy dolog,hogy 30-40 perc,vagy egy óra után tapintásszáraz.A hőkamrás kezelés ezt a folyamatot gyorsítja fel.Ezt "ráégetésnek" nevezik.Valamivel talán keményebb réteget fog alkotni ezáltal a festék,de túl nagy különbség nem lesz.


A fényezés minősége sokkal inkább a felületkezelésen és a fújáson múlik.Ez egy hosszú és bonyolult feladat.Egy fényezés 5 különböző műveletből áll.Különböző anyagokból.Rengeteget kell csiszolni és zsírtalanítani.


csiszolás,zsírtalanítás,tapadásjavító alapozó,glettelés,töltőlakk(szórógitt),fedőlakk(festék,végleges szín),védőlakk(átlátszó réteg,ami az elemektől védi a fényezést)


Ezt a folyamatot leegyszerűsítheted,ha értesz hozzá.A gyári fényezésen már megvan a glettelés és a megfelelő alapozás.Elég csak a gyári festéket lecsiszolnod.Persze csak ha a fakóságot leszámítva rendben van a fényezés.Ilyenkor valami két komponensű tapasszal kijavítod a hibákat,fújsz rá szórógittet,ezután jöhet a szín felhordása.Manapság már lehet erős festékeket kapni,amikhez nem feltétlenül muszáj a védőlakk.

2011. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A fellocsolás sem megoldás!Mivel a víz párolog,ezért a levegő magas páratartalma fogja elcseszni a fényezésed.Rosszabb esetben a pára kicsapódhat a festeni kívánt felületen.


A festék felülete száradás közben porosodik!Ez a természetes folyamata.Egy por szerű oxidréteg keletkezik rajta.Ezt polírozással lehet eltüntetni.

2011. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sok javítanivaló van az autón úgyhogy szerintem elég sok helyen a csupasz fémről kezdjük :) Üregvédelem menetéről esetleg valaki egy-két mondatot?:P
2011. jan. 11. 20:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az egyik legjobb barátom segítségét veszem igénybe.Ő SteriBob. :)

A kezelni kívánt üreget nagy nyomáson mosd ki,amennyire csak tudod.Használhatsz ipari tisztítószereket is.Brigéciol vagy CR2.Fontos,hogy alaposan moss ki minden üreget.Ezután sűrített levegővel szárítsd ki azt.

Fújj be rozsdamarót.Ezt ne sajnáld!Várd ki a száradási idejét.Üregvédőszertől függően fújhatsz be tapadásjavító alapozót is ha szükséges.Ezután jöhet az üregvédő.

2011. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! =)
2011. jan. 11. 20:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Helo a tavasszal én is újra akarom fényezni az autómat de az én garázsom olyan hogy lényegében csak egy kis féltetős épület tehát nincs beton alapja vajon így is sikerülhet normálisan lefényezni az autót vagy ez nem jó ötlet?
2011. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nem jó ötlet... a levegő alapból tele van porral egy zárt helyen még oké de ha még beton sincs alatta se semmi ami szélvédetté tenné a helyet.. tiszta pötty lesz a festés... szerintem nem éri meg. Nézz utána az anyagköltségeknek én a sajátomra 80-90et számolok és szerintem nem jó móka annyi pénzt kidobni az ablakon:)
2011. jan. 13. 00:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát szélvédettnek szélvédett mer vannak falai meg teteje csak annyi hogy beton alja nincsen, 80-90 semmiképp nem lenne nekem mer apám az karosszériás ért a fényezéshez is előző kocsinkat is ő fényezte.
2011. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!