Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfolyás helyét hogy lehet...

Olajfolyás helyét hogy lehet kideríteni?

Figyelt kérdés

A motortér egyszer tiszta olaj lett. Akkor volt motormosás. Néha úgy veri össze a motorteret olajjal, hogy nem látszik egy konkrét pont, ahonnan folyna az olaj. Ráadásul az az érdekes, hogy a motor keresztben van, és a jobb oldalon ahol elvileg a váltó van, a féltengely környékén is minden olajos. A poén, hogy a motorból ugyan fogy az olaj, de nem drasztikus mértékben. További érdekesség, hogy elöl a hűtő és a hűtő lapát is olajos.

Alul nincs motorvédő, tehát lehet hogy a legáramlás miatt keveri szét.


Már arra is gondoltam hogy néhány helyre karton lapokat rögzítünk és nézzük melyik lesz először olajos. De a pontos helyet még így sem lehet belőni sztem.



Hogy lehetne kideríteni honnan folyik? Félek ha nem jövünk rá a helyére, a végtelenségig így marad...



Járt már valaki így?

Köszi


2011. jan. 10. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én lemosnám/mosatnám újra a motort, aztán beindítanám egy rövidebb időre (mondjuk fél perc) és utána megnézném. Ha nagyon sok jut ki, akkor érdemes lenne nyitott motorháztetővel beindítani és indítástól nézelődni.
2011. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az elöbbi válasza jó.
2011. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, csak így állva nem lászik, már próbáltuk. főleg akkor csapja szét, ha megyek vele, főleg ha gyorsabban, úgy 50 felett....

illetve lehet állva is látszik, de ahhoz kellene járatni mondjuk 30 percet... nem tudom... múltkor olyan 10 percig vártunk, akkor semmit sem lehetett látni...


mindenesetre köszi

2011. jan. 11. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg állóhelyben is tarthatod a motort alapjáratnál magasabb fordulaton, bár ez azért nem szép megoldás. Na meg a szomszéd se örül neki. De célravezető lehet.
2011. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen típusú autóról van szó? Ha tudom a típust, megmondom honnan jön. Írj privátot!
2011. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!