Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furgon vásárlása külföldről?

Furgon vásárlása külföldről?

Figyelt kérdés

Érdemes behozni-e? Úgy tudom ilyenekre regisztációs adót nem kell fizetni, és a lepapííozása nem kerül sokkal többe.

Ausztriából vagy Németországból furgon vásárlása miatt hol érdemes körülnézni neten? e-bay-t ismerem, de ott sem találok ilyen fajta járművet. Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Fiat Ducato, VW LT, ilyesmi jármű kellene áruszállítás miatt. Nagy rakterű, és zárt legyen.


2011. jan. 9. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
hát az a furgon értékétől függ és hogy mennyiért tod kint megvenni. Viszont ha itt teherautora vizsgáztatod akkor nem kell reg adot fizetned és ha vállalkozásban "nyomod" akkor vissza tudsz igényelni szinte "minden" költséget az adobol
2011. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vállalkozás, saját célra kellene. Azért kellene külföldről, mert ott megbízhatóbb autók vannak, mint nálunk. Persze az ár is számít azért kérdezem, hogy érdemes-e behozni és hogy kell-e rá regadó.

ilyesmire gondolok: [link]

2011. jan. 10. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
1hsz vok! az attol függ hogy kint mennyiért tudod megvenni, mert az hogy mennyi rá a reg ado azt nemtudom, nézz utána és számold ki h megéri e, + jo állapotban kell h legyen az auto, mert KPM vizsgára kell vinned, ezek tudatában számolj
2011. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt egy példának, ezt hogy lehetne behozni?

[link]

Kifizetem az 5500eurót, ha 3500kg alatt akarom használni, akkor kell-e regadót fizetni?

Tulajdonképpen ez milyen kategóriába sorolható, tehergépkocsi, kistehergépkocsi vagy milyen?

Ja és köszönöm a válaszokat :)

2011. jan. 11. 23:46
 5/6 anonim ***** válasza:

elözö hsz vok!


ha 3500kg alatti akkor kell reg adot fizetned mivel asszem személyautoként tudod behozni, Igy reg.ado--> majd KPM vizsga, eredetiség vizsga, nevedre iratás, és nagyjábol ennyi. (most néztem 98'-as 4-es golf 1.9D -re olyan 500e körül van a reg ado, ezt csak pl-nak irtam, hogy tudj viszonyitani) Nagyon szivesen

2011. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, Köszönöm :)
2011. jan. 12. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!