Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezebb budapesten vezetni?

Nehezebb budapesten vezetni?

Figyelt kérdés
Már július óta van jogsim, de eddig csak Németországban vezettem(ott vizsgáztam), ott városokban, és autópályákon. Itthon Budapesten nehezebb, fárasztóbb?
2011. jan. 6. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
annyi, hogy a magyar autósok önzőbbek, bunkóbbak. németország szinte már világ e téren. talán az olaszok a keményebbek még nálunk. meg a bolgárok.
2011. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kérdés jó, de én úgy fogalmaznék, minden országban vannak szokások, amiket tudni kell és megszokni...

Persze nem csak ez a különbség... Én egy külföldi rendszámos autóval mindig figyelmes vagyok, segítem, mert

tudom, icipici félsz van benne az ismeretlen környezet miatt...

2011. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Budapesten mindennél nehezebb. Én Egerben szereztem jogsit, és 4 éves jogsival, 7 éves vezetési gyakorlattal Pesten inkább vettem pár órát egy okatatóval, mert nem mertem anélkül nekivágni. Azóta már hivatásszerűen is vezettem, gond nélkül, tehát érdemes rászánni arra a pár órára.
2011. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobban kell figyelni, és fel kell venni a forgalom ritmusát. Veszélyesebb, az igaz.
2011. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én fordítva voltam, Pesten vizsgáztam és vezettem 3 hónapot friss jogsival, de azóta itt kint vezetek.

Szerintem otthon, pláne Pesten kicsit agresszívnak, pörgösnek kell lenni.

Otthon például a cipzár besorolás ismeretlen, elsöbbséget nagyon sokszor nem adják meg, tehát nagyon figyelmesnek kell lenni. Ha hibázol, rosszul választasz sávot, lassú vagy akkor gyakran hallhatod dudálások kíséretében a "köcsög germán" kifejezést.

Engem legutóbb meg akartak verni, ilyen selyemfiúk, mert rájuk mertem dudálni, amiért nem adták meg az elsöbbséget és hogy ne ütközzünk félre kellett rántanom a kormányt.

2011. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 5 éve vezetek Budapesten, de sokat vezettem már Párizsban is, Rómában is és Németországban is megfordultam párszor. Összehasonlítva tényleg agresszívabbak az itteni közlekedők, viszont emellett jóval segítőkészebbek is tudnak lenni a pesti sofőrök. Például Párizsban vagy Rómában szinte elképzelhetetlen, hogy valaki lemondjon az elsőbbségéről azért, hogy beengedjen, itt pedig azért belátható időn belül valaki elenged. Illetve sokkal jobban működik a sofőrök közötti kommunikáció az ilyen helyzetekben (gondolok itt a megköszönésre pl.). Szóval meg kell szokni, de ez nem nehezebb, mint bármely nagyobb város esetében. Hülyék pedig mindenhol vannak, ahogy rendes sofőrök is, ez nem budapesti sajátosság.
2011. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem nagyon jártam még külföldön, de pesten a kitáblázások katasztrófálisak. PL jössz le az Erzsébet hídről, és ha tudod hogy jobbra akarsz lejönni a fürdő fele, akkor már a kanyarnál, a zárón át érdemes átsorolni, mert ha csak akkor állsz neki amikor kint van tábla + megszűnik a záró, akkor esélytelen.



Szóval nagyon sok esetben a forgalomszervezés NEM jól van megcsinálva, kénytelen vagy megszegni a szabályt ahhoz, hogy biztonságosan tudj közlekedni. Ezt nekem friss jogsival elég nehéz megszokni, de már kezdek belejönni, hogy jól csak szabálytalanul lehet vezetni nagyon sok esetben...

2011. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdo jogsis vagyok, pesten vizsgaztam, es toulouseban vezetek. Izgultam rendesen foleg eleinte, de normalisak voltak, nem dudaltak le, nem probaltak jobbrol korbeautozni, igaz ahol lehetett takarodtam ki jobbra hogy elozhessenek. Egyszer jottek a nyakamra jobbrol egy korforgalomba befele, de megusztam, bar nagyon nem tetszett a dolog... Pesthez hasonlo a kozlekedes amugy, bar a varos vmivel kisebb. Ja, es elsobbsegrol nem mondanak le, de azert a savba ha indexelsz idovel beengednek.
2011. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!