Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdőkocsinak Golf 3?

Kezdőkocsinak Golf 3?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szerintetek jó lenne kezdőkocsinak a golf? elég olcsón találni már jó állapotban lévő golfokat ezt szeretném első kocsimnak. Saját pénzemből lesz nagyon vigyáznék rá. :)


2010. dec. 25. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de talán egy kicsit olcsóbban találsz Skoda Feliciát, ugyanaz a motor bennük, és hasonló is a golf3-hoz.
2010. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kezdésnek nem rossz. Mivel nem mai autó ezért több a hibalehetősége mint újabb társainak. Ha ismeretlentől veszed akkor rögtön vétel után vizsgáltassad ki. Óvakodj a feltűnően olcsóktól mert azok biztos "zsákbamacskák". Inkább fektess bele egy 4-esbe, habár nem tudom mekkora összeget szánsz erre. (Az én elsőm is egy 4-es lesz ^.^)
2010. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy jó állapotban lévő 3-as sokkal többet ér, mint egy 4-es. Abban már túl sok az elektronika. Eleve ha mész venni, szakértővel menj ne a szomszéd Pista bácsival. Nem vétel után kell átvizsgáltatni...
2010. dec. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egy pár jó tipp:

- úgy számolj hogy a megvenni kívánt autót át is kell iratni (40-50e), fent kell tartani (évi 30-40e legalább), tankolni is kell (évi akár 300e is!), tehát ne csak a kocsi árát nézd, hanem számold bele ezeket is!

- nekem kezdőautóként egy 2es golfom van, de a fogyasztása katasztrófálisan sok (most 10 liter, és 1.3-as motor van benne). Igaz hogy a 3-as újabb generáció, de szerintem a fogyasztása annyit nem javulhatott, bár ennek járj utána! az igazat megvallva így utólag inkább egy astra-t vettem volna, mert a VW-k nagyon túl vannak árazva, és annyival nem jobbak...

- az első kocsiddal bizony lesznek esetek (nekem is volt már pár) ezért is tanulóautó (néha lefullasztod, önhibádon kívül megkarcolod egy faággal, stb...) szóval olyat vegyél, amiért nem kár...

- ha kint az utcán fog állni, akkor pláne olyat vegyél amiért nem kár

- én tanulni direkt olyan akartam ami fapad, nincsen benne szervó, abs ilyesmik, mert így lehet igazán megtanulni vezetni...

2010. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

utolsó válaszoló: sajnos tisztában vagyok az átíratás költségével, kötelező szervizekkel, uj téli nyári gumikat is venni kell majd szóval deficites az biztos!

3-as golf tulajok szeretném a Ti véleményeteket is!

2010. dec. 26. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Seat Cordobat vettem első autónak (2000-es évjárat). Motorja teljesen oké persze most kicsit szét kellet kapni de nem nagy gáz (VW motor)
2010. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es golfot javasolok dieselben. Én is tanuló autónak ezt vettem 12 éve és 240 000 km ezelött. Nem eszik sokat 5-6 literből megáll ha nem tolod, olcsó alkatrész, bontóban is van bőven, fapados és igénytelen nem kell sokat költeni rá.

Ez még össze van rakva nem úgy mint mai autók.

2010. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!