Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha berakom az aksit az autóba...

Ha berakom az aksit az autóba elindul a riasztó. Hogy kerülhetem ezt ki?

Figyelt kérdés

Általában (főleg télen) mikor ritkábban járok a kocsival, kiveszem az aksit, mert a hideg lemeríti, vagy mi :)

Szóval ha rakom vissza a sarukat, akkor beindul a risztó. Ez természetes dolog?


2010. dec. 25. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nálunk is igy van. kikapcsolod ha beriaszt.
2010. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, minden riasztós autó ilyen.
2010. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A mi kocsinknál idén lett aksi cserélve és meg se mukkant a riasztó, pedig működik.
2010. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A leírt megfigyelés a riasztó bekötésétől függ.
2010. dec. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy van bekötve, már igy vettem. De ha ez igy müködik, akkor nem aggódom. Csak kicsit zavaró hogy ezt csinálja
2010. dec. 26. 11:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, nekem be sincs kapcsolva a riasztóm, mert a távirányítója rossz, ennek ellenére aksi ki és beszerelésekor elkezd üvölteni.
2010. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyes riogatók automatikusan élesített állapotba kerülnek, ha megkapják az áramot, ez egy bizonyos önvédelmi funkciójuk. A riogatók másik tipusainál a belső memória jegyzi meg, a riasztó legutolsó állapotát, és ez alapján (ha utoljára be volt kapcsolva a riasztó, mikor levetted az akkusarut, akkor beriaszt, mikor visszateszed, ha ki volt kapcsolva, akkor nem riaszt be.) élesedik, vagy nem. A riasztók harmadik tipusa az ilyen madaras teszkós vacakok, amik amikor megkapják az áramot, kikapcsolt állapotba kerülnek, tehát egy áram megszakítással deaktíválhatóak.


Teljesen helyesen működik a kérdező riasztója, amikor visszarakja az akkumulátort, és beriaszt. Simán ki kell kapcsolni. Legegyszerűbb, ha a második akkusaru (lehetőleg a negatív) visszarakásakor a másik kézben ott a távirányító, és amikor elkezd riasztani, rögtön kéznél van.

Remélem segítettem...

2010. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én tudok egy jó módszert!

Mielőtt beteszed az akksit, a riasztó kűrtjét tömködd be rongyal, akkor nem fog annyira szólni. Beteszed az akksit, szól a riasztó, lecsukod a motorháztetőt, kikapcsolod a riasztót, aztén kiszeded a rongyot.

Remélem sokat segítettem :D

2010. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nállam az vált be hogy ami elött beraktam az aksit,bezártam az összes ajtot kulcsal,be az aksi,nem fog visitani,utana a távval kinyitod,es mész amerre akarsz
2010. dec. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Akkor a te autód motortere nincsen védve, vagy a riasztód eleve nem is élesedik, mikor áramot kap.
2010. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!