Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vészhelyzetekre mit érdemes...

Vészhelyzetekre mit érdemes tenni a kocsiba?

Figyelt kérdés

Sokszor megyek le vidékre, és van amikor sokáig szerpentines úton megyek, és kilométerekig nem találkozok senkivel. Van, hogy a térerő is elmegy. Ha ilyenkor esetleg elromlana a kocsim, vagy történne valami, és ott ragadnék, nem tudnék senkinek szólni, akkor mit érdemes tenni a kocsiba? Szóval vészhelyzetekre, gondolok itt takaróra, meg hasonlókra. Jó, tudom, hogy ez itt nem a sivatag, de tényleg valamikor sokáig nem találkozok egy autóval, emberrel sem...

Ilyenkor mi a fontos, ha mi van az embernél?


2010. dec. 19. 16:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy hol akadsz el. Magyarországon nem hamar rádtalálnak, mert bárhol is vagy, a legközelebbi település 10 km-nél nem lehet messzebb. (pl. Kékestető is civilizált hely.)

Ha Ausztriában vagy, ott már kissé gázosabb a helyzet, ha egy istenhátamögötti helyen rekedsz, de azért ott sem annyira vészes, hacsak nem temet be teljesen a hó, autóstul.

Oroszország vagy Kanada tényleg szívás tud lenni, ha nincs szerencséd.

2011. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én a következőket minden esetben indokoltnak tartom az autóban: Kombinált-fogó, Vontatókötél-Drótköteles, Ragasztószalag, Kötél, Víz, Deszt-víz, Elemlámpa, Takaró, Valami önvédelmi eszköz. pl, Gázspray, vagy valami brutálabb pl. 47es cro-wa :)jelzőfény(2e Ft.) Esetleg valami drót. Gyufa, esetleg valami élelem ha nagyon parázol +vmi lélekerősító. Sok szerencsét :)
2011. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Előző vagyok, Természetesen mindenből kiváló minőségű cucc. Vészhelyzetre való eszközökből CSAK az.
2011. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nőt
2011. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szinte kötelező:láthatósági mellény, tartalék izzó(pedig már nem kötelező), erős fényű lámpa működőképes elemekkel.

Általános, ami jó ha van:egy kisebb feszítővas(akár önvédelemre is), egy erősebb kés, csillag és lapos csavarhúzó, villáskulcs,6-22 mm-ig, bikakábel, vontatókötél, egy rossz vastag kabát(ha alá kéne feküdni a kocsinak), munkavédelmi kesztyű vastagabb tenyérrésszel(ha esetleg valami forró dolgot kell megfogni).

Nyáron:VÍZ!Jó az embernek, és az autónak is jól jöhet.

Télen: hólánc, vastag hótaposó csizma, két három pár vastag zokni, pulóver, vastag kabát és nadrág esetleg síruha, kesztyű, sapka, homok sóder só salak, vagy egyéb szóróanyag,lapát.

Itthon, szinte tényleg nincs akkora távolság két lakott település között, ami leküzdhetetlen lenne, főleg ha tényleg kilátástalan a helyzet.......

2011. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sokan viccesnek tartják a kérdést, de sajnos nem az!!


Sajnos én már akadtam el a hóátfúvásban,

számozott főútvonalon,

teljes 12 órára !!!

Az autókból egymás után fogyott ki az üzemanyag.

Egy-két óra múlva, már szinte mindenkinek be volt fagyva az ablaka!!

Nem részletezem, de ketten meg is haltak ott akkor.


Azóta takaró, elemlámpa és innivaló van nálam.

2011. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!