Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumultárom merült le vagy a...

Akkumultárom merült le vagy a generátor ment tönkre?

Figyelt kérdés
Van egy Peugeot 307-em. Elkezdte egyszer kétszer azt játszani, hogy indításnál nem állt be alapjáratra hanem egy kicsit felpörgette a motort aztán leállt. Az olajszintet is minimálisra mutatta a digitális kijelzőn és le is nullázodott a dátum, idő, stb. Úgy tudtam elindítani h üresbe gyorsan aztam neki gázt és utánna már ment is. De mostmár el sem akar indulni, gyújtást adok rá akkor még világít minden lámpa a kijelzőn aztán beakarom indítani és olyan hang jön ki a motorházból mintha valami egyszer fordulni akarna de nem sikerül neki és sekép sehang. Mi lehet a gond, honnan tudom megállapítani h az aksim merült e le? Mert még szerelőhöz sem tudom így elvinni.
2010. dec. 16. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
amikor inditani probálsz akkor elhalványodik a müszerfalon a lámpák (visszajelzök)? ha igen akkor kevés a "szufla" az akksiban, töltsd fel vagy bikázd meg és utána járasd egy kicsit
2010. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
ha ezt csinálja akkor cserés az aksi. én most jártam így két éves aksival nekem saab-om van olcsó aksit vettem bele akkor kár volt most egy vartát vettem a gyárilag javasolt legnagyobb teljesítményűt aztán majd kiderül ez meddig bírja
2010. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akku gyanús.
2010. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Indításnál semmi nem világít aztán visszarakom gyújtásra akkor igen. Sőt még ajándékként a hihfi is bekapcsol magától.
2010. dec. 16. 20:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Elöször ráadom a gyújtást akkor még világít minden aminek világítania kell az olajszintet is jól mutatja. Aztán eltekerem a kulcsot h beindítsam de akkor már olyan mintha hozzá sem nyúltam volna a kocsihoz. Semmi sem ég. Csak egy olyan hang jön egyszer vagy kétszer, ez attól is függ h a kulcsot meddig tartom indításba, mintha megpróbálna valami nagyonlassan forogni aztán semmi. Mondjátokat azt h nem a generátor.:D
2010. dec. 16. 20:30
 6/10 Kovboj ***** válasza:

jah peugeottoknál nem először hallom, hogy tönkremegy az elektronika... ez nem akksi...azt bárki megtudja állapítani, hogy milyen hangja van egy merülő akksinak.

bocs az offért de szerintem csak szaki segíthet


ez fájni fog a pénztárcádnak...

2010. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 hsz vok! de mielött uj akksit veszel elötte probáld ki egy másik akksival, hogy indul e. ha nem akkor lehet h generátor nem tölt akkor ellenörizd azt
2010. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bika kábellel rá kell segíteni egy másik autóról beindításkor.

De ez csak alkalmi segítség,ha az akku ilyen hidegekben már nem képes rendesen indítani akkor kezd az élete végéhez közeledni.


Generátor hiba esetén : ha beindítod,és jár a motor,akkor égve marad egy "akku" lámpa a műszerfalon ami azt jelzi hogy nincsen töltés az autóban,azaz sürgősen ajánlatos egy autóvillamosságihoz eljutni,és addig is (ha lehet) lámpa nélkül közlekedni,hogy ne fogyassz annyi elektromosságot.

2010. dec. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak iszonyat hidegbe csinálta a nehezen elindulást mikor kicsit jobb idő volt pöccre indult.
2010. dec. 17. 23:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Tegnap tettem fel én is egy hasonló kérdést, itt el tudod olvasni a válaszokat, ha érdekel. http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__138..

Majd délután leviszem az aksit, megnézem, mi lesz.

Amugy nálam is ha ráadom a gyújtást világít minden rendesen, de ha elfordítom a kulcsot alig fordul a motor.

2010. dec. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!