Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy az 5 ajtós...

Miért van az, hogy az 5 ajtós kocsikon hátul is van ablaktörlő, a 4 ajtósokon pedig nincs?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

A 4 ajtós az milyen? nincs csomagtartóajtaja?

Nekem 5 ajtós van és nincs rajta hátul ablaktörlő.

2010. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
A válasz az autók formájában keresendő. Mint tudjuk, a légellenállás szempontjából legideálisabb a vízcsepp alakja. Ha valami ilyen formájú, akkor körülötte a légáramlás nagy sebességnél is lamináris, nem képződnek örvények. Ha összehasonlítod a négy- és ötajtós autók formáját, láthatod, hogy a négyajtósok ezt jobban követik. Ott a maximális keresztmetszetet jelentő utastér után a hátsó szélvédővel csökken a keresztmetszet, majd a csomagtér egy elnyújtott "farokrészt" képez. Az ötajtósoknál hirtelen lecsökken a keresztmetszet és ennyi, nincs meg az a "farok", ami a légáramlatok leválását elősegíthetné. Ezért az ötajtós autók hátsó szélvédője mögött menet közben légörvények képződnek, ezek a légörvények pedig felkapják a vizet, sarat, miegymást az útról és össze-vissza mocskolják a hátsó szélvédőt. A négyajtós autóknál a forma miatt ez nem annyira jellemző, így nincs szükség hátsó ablaktörlőre.
2010. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát én abból tudom, hogy hány ajtós, h az 5 ajtós kocsiknak ilyen a feneke (nyomott):

[link]


A 4 ajtósoknak pedig hosszabb:

[link]

2010. dec. 8. 17:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösziszépeeen!!!:):):)
2010. dec. 8. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

5 ajtósnál a csomagtartó ajtajának van üvege.

A 4 ajtós csomagtartója üveg nélkül nyílik.

2010. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
És ez az aminek semmi köze nem volt semmihez...
2010. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

17:20-as részletes válasza tetszik! :)


Ezek alapján én a ritka kivételhez tartozom a hatchback kategóriával, mert viszonylag "cseppalak" is van, meg hátsó ablaktörlő is.:D


[link]

2010. dec. 9. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!