Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad-e kilyukasztani a...

Szabad-e kilyukasztani a kocsinak a kipufogó csöjét?

Figyelt kérdés
Van egy kocsim és ha annak például ki lyukasztóm a kipufogó csövét, akkor ropogni fog. Az lenne a kérdésem, hogy ezt szabad-e csinálni vagy sem? A zsaruk megbüntetnek ezért??? És ez zavar-e a vezetésben?
2010. dec. 6. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem zavar a vezetésben, ha a közelemben vagy egy ilyennel. És a mindennapi életben is. Miért van erre szükséged? Másképp nem tudod észrevetetni a többi emberrel, hogy a világon vagy? Vagy zavar, ha mások alszanak a házakban, ami előtt este elmész?
2010. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vezetésben nem zavar, de ha nagy a hangja, elvileg büntethetnek...
2010. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nőj fel inkább és utána zavard szomszédaidat.

Mire jók ezek a kóklerkedések ugyan írd már le bővebben mit éreztél mikor ezt kitaláltad?

2010. dec. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elég vérszegény gondolkodásra utal az elképzelésed,ha csak magadra tudsz gondolni vezetés közben a hanggal kapcsolatban. A közvetlen környezetedben élőkre már nem is figyelsz ki mit gondolna rólad utána miután szitát csinálsz a kipufogódból? Szerinted ők már várják,hogy üvöltesd a szekeredet?
2010. dec. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
elvileg csesztethet érte a rendőr, ráadásul a műszakin se megy át az autód.
2010. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ki fog lyukadni magától is. Ha a rendőr ilyet észlel, kötelezheti soron kívüli műszaki vizsgára az autódat. Ott azonnal megbuktatják. Tehát nem javaslom ezt a cselekvést, inkább tartsd karban az autód, ne rongáld szándékosan.
2010. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük a számodra legfontosabbal: megbüntethetnek érte. Ha ugyanis kilyukasztod a kipufogót, az autó nem fogja többé teljesíteni a rá érvényes zajkibocsátási normát. Sőt, ha rossz helyen lyukasztod ki, a károsanyag-kibocsátási normát is bukod azonnali jelleggel.

Ami neked kevésbé fontos, de nem elhanyagolható: az autót úgy találták ki, hogy a kipufogórendszer egészben működjön. Ha valahol kilyukasztod és ott is elkezd füstölni, akkor megváltoznak az áramlási viszonyok. Egyrészt meglehet, hogy az autó alatt kavargó levegő a lyukon át távozó füstöt beviszi az utastérbe. Az pedig nem egészséges, mert szén-dioxidot és szén-monoxidot lélegezni nem jó. Másrészt az autó hangja olyan mértékben megnő, hogy nem biztos, hogy hallasz a kipufogó búgásán kívül mást is, pedig az jól tud jönni vezetés közben (a zajkibocsátási határtékeket nem véletlenül találták ki). Harmadrészt pedig ha megváltozik a kipufogó áramlási ellenállása, az rossz hatással lehet a motor működésére. A töltéscserét ugyanis úgy tervezik, hogy abba beleszámolják a kipufogó fojtását is, ami ha lecsökken, borulhat az egész rendszer és teljesítménycsökkenés, szétégő kipufogószelepek, illetve túlmelegedő leömlő lehet a vége.

2010. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18:46 Ammen. Így van ahogyan leírtad!!!
2010. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:), amugy csak érdeklödtem. Az apám ugyse engedte meg volna, aztán én akkarnám nagyon csak kiváncsiskodtam:D. Amugy lehet h azért akarom megmutatni magamat,mert még kamasz vagyok és nincs barátnőm:S:S:S:S:S és ez néha megőrit, amikor látom, h a többiek jól el vannak egymással, ott smárolnak én pedig már 17 éve barátnő nélkül vagyok:S:S:S:S:S
2010. dec. 6. 22:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsi h kiöntöttem a lelkemet:S:S:S
2010. dec. 6. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!