Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kipörgésgátló elromlott?

Kipörgésgátló elromlott?

Figyelt kérdés
Ma reggel nagy hóesés volt, és a 4 éves skoda octáviával nem sikerült felmenni egy kevesebb mint 10%-os emelkedőn. Mellettem szépen húztak el a kocsik és mentek fel. Be volt elvileg kapcsolva a kipörgésgátló , de lehetséges hogy elromlott? (Néha egyenesbe is kipörög a hóba...)
2010. dec. 3. 16:03
 1/9 arbeitmachtfrei válasza:
Az enyémnél 2007-es Octavia, villog sárgán a műszerfalon mikor bekapcsol a kipörgésgátló. Szerintem a tiéden is van visszajelző lámpa.
2010. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem nincs kipörgésgátló az autómban, de simán felmegyek a 10%-os emelkedőn vele... Nem lehet, hogy mondjuk nem padlógázzal kellene felfele menni hóban?!
2010. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. nem padlógázzal kell felmenni hóban egy emelkedőre

2. kell lennie egy lendületnek hogy fel tudjál menni

2010. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
gumik kopottak? Vagy kézifék behúzva maradt? Bocsi, de tényleg meglepő...
2010. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Némelyik autó típusnál % függvényében dolgozik a kipörgésgátló.Elképzelhető,hogy valamennyire engedi elkaparni a kerekeket.pláne extrém helyzetben,hóban,jégen stb.
2010. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kipörgésgátló nem csodaszer. Az csak maximalizálja az átvihető nyomatékot, vagyis a lehető legtöbbet enged a kerékre, amit az adott körülmények között át lehet vinni az útra. Viszont egyet nem tud tenni: nem tud tapadást varázsolni a kerék és az út közé. Ha tehát kopott, sprőd nyárigumival van az autón, akkor hiába a kipörgésgátló, egyszerűen nem lehet annyi nyomatékot adni a keréknek, ami felvinné. Ilyenkor az elektronikus ketyerék is csak vakarják a fejüket, de nem tudnak érdemben mit tenni.

A lényeg tehát nem a hárombetűs biztonsági berendezések arzenálja, hanem az a négy tenyérnyi felület, amin át az autó kapcsolódik az úttal. Ha ott minden rendben van, akkor érnek valamit ezek az eszközök, egyébként nem sok hasznuk van.

2010. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Teljesen jó téli gumik vannak a kocsin, és nem teljes gázzal mentem az emelkedőnek. A lendület megvolt, haladtam kb 7 métert, lelassult és megállt a kocsi. Aztán csak elkapartak a kerekek akárhogy próbálkoztam. Közben meg sorba mentek el mellettem a kocsik.
2010. dec. 4. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes. A Te autódon van ez az elektronika ami elveszi a hajtást a keréktől ,nehogy az kipörögjön. Addig -addig vette el az erőt (mert érezte ,hogy ki ki pörög a kerék) ,hogy végül is lecsökkentette nullára. Jó az autód nincs hibája,ez így működik . A többiek azért mentek el melletted mert az ő autójukban nem volt ez az erő elvonóka bent/bekapcsolva . Legközelebb kapcsold ki és Te is fölfogsz ott menni ahol mások.
2010. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legközelebb kipróbálom!
2010. dec. 5. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!