Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyálló mérőt vettem. Mit...

Fagyálló mérőt vettem. Mit kell nézni a leolvasásnál?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit kell nézni rajta, mert azt írja, hogy"A mértéket etilénglykol esetében a zöld skálán, metilalkohol esetében a fehér skálán olvassa" Honnan tudom, hogy nekem melyik van? Autószereló cserélte a hűtőfolyadékot és nem tudom milyet tett bele.
2010. nov. 28. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az etilénglikolt nézd!
2010. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
etilénglikol van benne. Azt mondjuk nem tudom, hogy metil alkohol miben van, mert az ablakmosó szerintem etil alkohol.
2010. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Több mint, 99.9% hogy etilén-glikol van az autódban. Ha optikás a mérőd, akkor azt a kis műanyag lapkát felhajtod, és az üvegfelületre cseppentessz egy kis folyadékot. Utána rácsukod a műa. lapkát és a fény felé tartva belenézel, úgy mintha távcső lenne. Amelyik értékkel egyvonalba van a szint, addig bírja a fagyállód. A 2 skála közül az etilén-glikolt nézve.


Ha olyan, hogy egy gumilabda szerű valamivel kell a folyadékot felszívni egy csőbe, és a fokos elmerülése határozza meg az értéket, akkor a fokos ameddig elmerül, addig nem fagy meg a folyadék. Van ennek a modellnek egy olyan változata is, hogy egy tartályba szívod fel a fagyállót és egy úszó mutató adja az értéket.


Nem tudom te milyet vettél, ezek a legelterjedtebbek, de az utolsó kettő nagyon gagyi, még gyerekjátéknak is gyenge. Egy komoly optikás eszköz legalább 13-15000 Ft.

Azt javaslom, ha nem bízol a mérődben egy autószerelővel méresd be, és ha nem megfelelő(min. -25°fok) töltsetek utánna.

2010. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!