Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Égő egy ügyvédnek 2007-es...

Égő egy ügyvédnek 2007-es Suzuki Swift-tel járni?

Figyelt kérdés
Egy ilyen autót akarok venni, mert tetszik, és jó minőségűnek gondolom, de kollégáim, barátaim visszatartanak, mert szerintük proliság értelmiségiként swift-tel járni és lejáratnám magam az ügyfelek előtt. Félek, hogy folyamatos gúnynak leszek kitéve. Szerintetek?
2010. nov. 23. 16:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egyfelől az autóval pozicionálod magadat, ez igaz, de ugyanakkor meg, ha nem vagy autómániás és csak arra kell egy kocsi, hogy elvigyen A-ból B-be, akkor meg igazad van, hogy nem veszel a "kirakatnak" egy Mercit.

Persze az autó szerepe vs ügyfélkapcsolatok attól is függenek, hogy milyen ügyvéd vagy. Ha egy mindig kirendelt védő vagy egy cég belső jogásza, akkor mindegy. Ha "sztárügyvéd" aki megy iszapolni 13% sikerdíjért, oda gondolom a Lexus már kötelező :)))

De viccet félretéve: milyen ügyfeleid vannak és mennyire "kell" vetítened?

2010. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mezei gazdasági ügyvéd vagyok, sokat tárgyalok itt-ott, és bizony az autót láthatják, sőt gyakran ügyfeleket szállítok vele bíróságokra. Eddig egy 2001-es VW Golf tett szolgálatot, amire egy rossz szava sem volt senkinek, ám igencsak elkezdett öregecskedni. Tisztességesen élek, de nem vagyok sztár. Az autók fontosak nekem, de milliókat sajnálok kiadni rá. Mit csináljak, ha elkezdtem egy Swift-re vágyni :D biztos nem vagyok normális
2010. nov. 23. 17:06
 3/22 anonim válasza:
73%
Ügyvédnek lenni eleve égő, úgyhogy ne aggódj a kocsi miatt.
2010. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egy vállalkozónak nem mindegy, hogy milyen autója van. Okosan kell választani, mert abból ítélik meg, hogy drágán dolgozol-e. Sztem butaság nagyon drága autóval járni, mert az ügyfelek könnyen gondolhatják, hogy lehúzod őket, és az ő pénzükön tartasz pl. Mercit, vagy BMW-t. Próbálj meg középutat választani. Egyébként pedig semmivel nem ciki járni.
2010. nov. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:16


Már miért lenne égő ügyvédnek lenni?

2010. nov. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Hát, (tudom nem kezdünk mondatot "hát"-al :) szerintem nem égő.


Nem vagyok ügyvéd, viszont agorafóbiám van, aminek az "eredménye", hogy sem tömegközlekedési eszközökkel sem autóval nem tudok közlekedni.


Nekem marad a két lábam vagy a kerékpárom.


Ha egy ügyvéd jó ügyvéd és jól végzi a dolgát, szerintem nem fognak elmaradni az ügyfelek csupán azért mert egy kisebb autóval jár!


Nekem is van éppen folyamatban lakásvásárlási ügyem, egyszer már voltam ennél az ügyvédnél, teljesen korrekt volt és teljesen meg voltam vele elégedve. Most ismét őt bíztam meg és tulajdonképpen halvány lila gőzöm sincs, hogy milyen autója van -ha van egyáltalán- és nem is érdekel. Ha egy 601-es trabantja lenne hát az sem érdekelne.


Korrektül és lelkiismeretesen elvégzi a munkáját. Nekem ez számít. Felőlem akár punk vagy hippi is lehetne. Nem szempont.


Persze új ügyfelek, aki kmég nem ismerik nem biztos, hogy egy punk frizura látványa után is őt "alkalmaznák", de az autóját igazán nem vehetik mérvadónak.


Szerintem

2010. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
nem az, égő legfeljebb akkor lenne, ha koszos és lepukkant lenne...
2010. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
semmi baj nincs azzal ha olyan kocsit veszel ami neked tetszik. azért mert egyesek szerint ez nem megfelelő egy értelmiséginek, még nem feltétlenül van így. nem ez alapján kell hogy megítéljenek.
2010. nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ez pont az a szakma ahol igenis számít, hogy mivel vagy.. Ha nem akarsz beállni a sorba a 3 némettel, akkor Lexus, Alfa jó választás lehet.
2010. nov. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
én inkább vennék egy hasonló kor opelt. nincs semmi baj a suzukival sőt lehet hogy motorikusan jobb is mint az opel, de ha mész valahova elsőnek az autód fog látszani és nem tudsz mit tenni vele hiába vagy tisztesség és hiába végzed jól a munkád. emberfüggő, hogy hogy ítélik meg a státuszszimbólumokat. pl ha egy celebnek dolgozol akkor nem engedheted meg, hogy suzukid van de ha átlagos személyeknek nyújtasz szolgáltatásokat, akkor előny is lehet ha szépen karban van tartva. mutatja, hogy szerény vagy nem vagy nyerészkedő és nagyképű
2010. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!