Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az, hogy hivatásos jogosítv...

Mi az, hogy hivatásos jogosítvány?

Figyelt kérdés
Nos, most teszem le a B-t. Meg utána szeretném a C kategóriát, PÁV III, belföldi árufuvarozóit meg talán még a belföldi vállalkozóit. De most a neten belefutottam, hogy valamihez hivatásos jogosítvány kell. Nézegettem autósiskolák honlapját, de ilyen képzést nem nagyon találtam. Hol lehet azt elvégezni, vagy ha ezeket leteszem nekem is hivatásos lesz?
2009. jan. 14. 03:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hivatásos jogosítvány annyit takar, hogy munkát vállal a jogsival magyarul sofőrködik. Annyiban különbözik, hogy az orvosi vizsgálaton I alkalasságit vagy II alkalmasságit kapsz. Ha csak saját magának vesz valaki teherautót akkor elég az I alk.


üdv kispetya

2009. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
De ez most pontosan, hogy működik? Úgy értem, nekem most ugye van I. fokú. Ezt az első fokút viszem majd az okmányirodába és ezzel adjak ki a jogsimat. És ha megyek C-re akkor csináltassak egy II. fokút és megyek az okmány irodába és akkor lesz hivatásos a C? vagy az akkor mint a kettőre fog vonatkozni? Vagy ha most csinálok II. fokút akkor automatikusan ha levizsgázok C-ből az is hivatásos lesz? Vagy ezt, hogy csináljam. Csak azért kérdem, mert akkor úgy váltom majd ki a jogsimat. :)
2009. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy jártam, hogy amikor megcsináltattam az orvosit, ami a jogsihoz kellett, még nem tudtam hogy mi merre hány méter. Kész voltam a vizsgával és mentem az okmányirodába, hogy kiváltom a jogsit. Ott szólt a hölgy, hogy dolgozni nem szeretnék a papírral? Mondtam, hogy dehogynem. Ő mondta hogy akkor menjek vissza a dokihoz, mert ez az alkalmassági nem lesz jó, csináltassak eü II alkalmasságit. Én így jártam, az volt a szerencsém, hogy megkérdezte, különben nem lenne hivatásos jogsim, pedig tűzoltó vagyok.
2009. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok:


a lényeg: még az elején az orvosit úgy kell kérni


üdv kispetya

2009. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sok helyen olvastam, hogy "B" kategóriás jogosítványnál is elvárás a hivatásos jogosítvány (lsd. vezető pocícióban lévő emberek fuvarozása). Ezt hogy lehet megszerezni? Kérdésem az előző válaszadónak szól, ezért nem tettem fel külön! Köszönöm előre is!
2010. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!