Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autókban miért nem tudják...

Az autókban miért nem tudják tartósra csinálni az elektronikai alkatrészeket?

Figyelt kérdés
Általában az öregebb autóknak elektronikai problémái vannak, illetve szinte mindig azt lehet olvasni használtautós tanácsoknál, hogy minél kevesebb elektronikával felszerelt autót érdemes venni. Miért nem tudják rendesen megcsinálni az elektronika alkatrészeit? Sokkal tovább kéne bírniuk, mint az autó egyéb részei, hiszen általában nincsenek kitéve mechanikus kopásnak. Legfeljebb hőingadozásnak, de megfelelő elhelyezéssel és anyaghasználattal ez is elkerülhető lenne. És nem hiszem, hogy ez csak a modern autók problémája lenne, a 31 éves Golf I-emben is az "elektronika" szállt el.
2010. nov. 15. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy 31 éves autó szemére hányni valamit, igen nagy sértés.

Az újabb autókban, havi rendszerességgel vannak elektronikai gondok, amik nem olyan könnyen orvosolhatók, mint egy 15+ éves autóban. Az ok egyszerü, eladnak egy citroent 3 millióért és a következö 5 évben rákölt a tulaj még 3 milliót. Színtiszta üzlet.

2010. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
azért hogy majd legyen munkám :D
2010. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
de hülye vagy :D
2010. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük az elején!

Először is: az autók fejlesztési üteme mesterségesen túl van pörgetve. 3 év telik el az első modellfrissítésig, 6 év után pedig új modellt kell kihozni. Ez együtt jár az elektronikus alkatrészek áttervezésével is, mert csak így lehet biztosítani, hogy az új modell alkatrészei kelendőek legyenek. Aztán egyre több elektronikus kütyüt kell beépíteni: kormányról kezelhető, iPod-felismerő, Bluetooth-kihangosítóval együttműködő hifit, éjjellátó berendezést, sávtartót, követőradart és a többit. Muszáj, mert a konkurrens autókban is megvan és ha egyből kimarad, azt nem fogják megvenni. Ehhez több idő kellene, mint ami rendelkezésre áll, de ez nem érdekel senkit. A gyárak marketingesei diktálják a fejlődési trendet, mert nekik így éri meg. Három év után kijön a ráncfelvarrott modell, nő az autó népszerűsége. Hat év után kijön az új generáció, akkor meg le kell cserélni a régi változatot az újra. A gyárnak nem éri meg, hogy húsz évig egy autóval járkálj, mert abból nincs pénze.

Másodszor: az autók - elektronikus berendezések szempontjából - mostoha helynek minősülnek. Szélsőségesen változnak a hőmérsékleti feltételek, állandó a rázkódás, gyakori a találkozás vízzel, benzinnel, olajjal, hűtőfolyadékkal, fékfolyadékkal... Olyanra kell tervezni az érzékelőket, amik ezeket bírják. Tehát a szokásosnál több idő kellene a fejlesztéshez, ami nincs meg. Illetve drágább alapanyagok és technológiák is kellenének, de az meg az önköltségi árat növelné. Ekkor vagy az egyes autókon keletkező profit lenne alacsonyabb (ez a cégvezetésnek nem jó), vagy az autó ára lenne magasabb (ez meg a vásárlóknak).

2010. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerős autószerelőnél most járt egy V-ös Golfos tulaj (szétesett) gyújtáskapcsoló hibával. Az autóban eddig 20000km volt. Tehát nem volt agyon használva.

Csak rendelni lehetett a gyárból presze és csak 50000ft. volt az ára. Köszi... Hát kell a kutyának V-ös Golf! Tényleg kérjél bocsánatot a veterán I-es Golftól,mert abba még belerakták anno az anyagot !!!

2010. nov. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdésedre a válasz az, hogy fogyasztói társadalomban élünk, nem tartós cikkeket állítanak elő semmiből. Se az új tv nem fogja bírni 20évig mint régen egy videoton, se a mosógép nem fogja bírni mint egy régi hajdu stb. Kocsiban is picit vastagabb vezetékkel, aranyozott rendes csatlakozókkal, válogatott alkatrészekből épített elektronikákkal bírnák sokáig. De nem éri meg nekik. Nekik az a jó, ha kidobod,veszel másikat. Szomorú de így van...
2010. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az elektronikakban sokszor csak a forrasztas megy tonkre. Regen ugye ezeket kezzel forrasztottak. Ma marezeket hullamforrasztassal csinaljak, ami ugy gyorsabb, olcsobb, csak hát...........
2010. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!