Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. milyen hidegben kezdenek...

Kb. milyen hidegben kezdenek nehezen indulni az öreg dízel autók?

Figyelt kérdés
-20 fokban gondolom, már bajok vannak némelyik roszabb dízelnél, de akár 0 fok -5 körül is már nehezen indul?
2010. nov. 9. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
nagyon
2010. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az öreg dízel -22 fokos kinti hőmérsékleten viharos csípős szélben 2x izzított és gyönyörűen indult és járt!

(gázolaj a csőben joghurt állaghoz hasonló volt)

1986-os Audi 80 1.6 TD

Jó akksi, jó izzítógyertya, tiszta üzemanyagrendszer és helyes adagolóbeállítás ez a titka ja és valami dermedésgátló sem árt!

Nézesd át a kocsit egy szerelővel tél előtt mert sokan bosszankodnak ha -5 fokban sem indul a járgány!

2010. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk már 0fok körül nem idnult egy 89-es 1.6tdi Audi 80. Egy izzítógyertya lett cserélve, azóta indult jól, bár most megint jobb idő van. Jelenleg az akksi haldoklik benne...
2010. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem fogsz sajnálni egy tank gázolajhoz 0.5L denszeszt,(denaturáltszesz)akkor nem lesznek dermedési problémáid. Nekem ez annó bevált egy öreg 86-os diesel-nél. 0-5celsius fok körül én már nyomtam bele.

Egyébkét igaz amit leírtak előttem szólók: -jó izzítógyertyákkal,fitt akksival,tiszta szűrőkkel neki lehet indulni a télnek.

2010. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lanciás tapasztalat:már 0 C fok körül nyökögve indult.Maszek havernál megcsináltattam,furás,dugócsere,meg ami vele jár.Utána a 20-éves Lancia Prisma szivódieselnek nem volt olyan hideg amikor első izzitás után második fordulatra ne röffent volna!Tehát jó motor -könnyű inditás!
2010. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A dízel motor indulásának "mindössze" négy feltétele van:

1. Jó minőségű üzemanyag (ne dermedjen)

2. Jól működő izzító gyertyák

3. Jól működő porlasztók (megfelelő porlasztás a megfelelő nyomás-értéken)

4. Megfelelő kompresszió (Előkamrás diesel motornál min. 20 bar)


Ha ezek közül csak egy nem megfelelő, akkor indulási problémáid lesznek.

2010. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekünk van egy régi teherautónk(1985ös)

-15fokba(tavaly vagy tavaly előtt télen)autó áram aláhelyeztünk,izzítás,indítás.. indult szépen...

de én jártam úgy amikor decemberbe(majdnem 1 éve)

délelőtt kimentem sztem nem volt -10foknál több

izzítás,1ső indításra nem indult be(még hidegnek tőnt)

2.ra forgott 3at a motor leállt...

3.ra meg ereje se volt az aksinak

szolok apunak h ezt történt,aksi halott

erre,másnap kimegy reggel 7kor 1-re beindítja -.-'

2010. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A -10C fok körüli hőmérsékleten a csillag garázsban tartott autónak az akksija közel a felét tudja leadni a nagy hideg miatt. Erre jók az OPTIMA akksik,mert közel 800A indítóáramot tudnak leadni még szélsőséges időjárásási viszonyok között is.
2010. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!