Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek milyen volt az első...

Kinek milyen volt az első vezetős óràja? Hàny óra utàn mehetettek a forgalomba? (Itt elsősorban azokra gondolok akik azelőtt soha èletükben nem vezettek).

Figyelt kérdés
Nemrèg csinàltam meg a KRESZ elmèletet àt is mentem 73 ponttal,aminek nagyon örültem februàrba fogom elkezdeni, ha minden jól megy a vezetèst. Èn még soha èletembe nem ültem kormàny mögött, azt se tudom, hogy kell elindulni, max. csak annyit tudok amit az etitànon megtanultam elmèletben, de a gyakorlati tudàsom 0. Aki szintèn az első óràjàn vezette èletèben elősször a kocsit, mi ment nehezen vagy hogy zajlott az első óra?

jan. 20. 19:09
 1/8 anonim válasza:
100%

Az oktatómmal a budapesti Fehérvári útra beszéltük meg a talalkozót. Amikor odaértem, az előző tanuló még a volánnál ült, ezért én beültem mögé, a hátsó ülesre. Amikor kiszállt, nem mozdultam. Kis idő elteltével, az oktató lazán hátraszólt: "Onnan nehezen fogja elérni a kormányt!" ??? Hiába mondtam, hogy én még soha....

Hogy mi okozott nehézséget? Úrrá lenni a pánikomon, utána az, hogy egy egyszerű, párhuzamos parkolásból bekecmeregjek a forgalomba. Amint ez sikerült, azonnal piros lámpát kaptam. A megállással nem volt gond, de utána egy "zöldnyi" idő nem volt elég, hogy elinduljak és átjussak a kereszteződésen.

Rémes volt.

Ennek már sok évtizede, de az idő nem szépítette meg az emlékeket...

jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első órán elindulás,hármasig felrakni és index.

Nekem volt még 9óra rutin pálya utána mentünk forgalomba.

Úgy hogy én sem vezettem soha.

jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én tavaly csináltam és előtte sose vezettem. Eleve még a szabályokat is tanulod, mikor elkezdesz vezetni, mivel hiába készülsz fel jól a kresszből az igazi forgalomban még sokat kell tanulni. Emelett tanulod az autót is kezelni, ami megint nehéz, másrészt figyelned is kéne a forgalmat közbe. Szóval összeségében egy óriási káoszban vagy, amit ha stresszes típus vagy mint én, akkor az elején még meg is bánod, hogy elkezdted.

Olyankor nem szabad feladni mert szép lassan összerakódik minden apró részlet. Mit egy homályos kép ami kitisztul.

Egy jó tanács! Minél többet vezess ne sajnáld rá a pénzt, ha nem kell spórolnod. Mert millió helyzet van a forgalomban ami csak idővel jön és a rutin teszi majd kényelmessé és biztonságossá a vezetésed.

jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Közúton volt az első óra, rutinpályán soha nem jártam.
jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előre szóltam, hogy nem ez lesz az első alkalom enyhén szólva, hogy autót látok. 😅Kisvárosi rutinpályán egy tesztkör, aminek a végén azonnal kihajtottunk a forgalomba.
jan. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Jó volt, az elindulást tanultuk, meg rutinpályán kanyarogtunk egy kicsit. Végül a forgalomba is kimentünk, onnan a közeli Tesco parkolóba.

Hozzá kell tenni, hogy előtte 1-2-szer már vezettem (elindulást gyakoroltam), de azért nagy tapasztalatom nem volt.

jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Községben élek, itt él az oktató is, házhoz jött a kocsival, dudált, kimegyek, szállnék be a jobb oldalon, kinyitom az ajtót, oktató ott ül.


"Nem jobb kormányos a kocsi, szállj be a másik oldalon, te vezetsz!"


Kimentünk a falu vasútállomására (kb. 2 km), ott van egy "tanulópálya" (igazából egy nagy bitumenezett terület, felfestve szegélyekkel de azok nagyon lekoptak már) és ott tekeregtünk. Első alkalmak itt zajlottak, amíg megszoktam az autó kezelését, ezután mentünk ki a forgalomba, a közeli megyeszékhelyre, ott a rutinpályára gyakorolni (nekem még volt rutinvizsga 2009-ben). De a városba is én vezettem meg hazafelé is (ez befelé 20-25 perc meg hazafelé is 20-25 perc) ezeket nem számolta be, órán kívüli volt.


Hazafelé sokszor taxiztam, elmentünk a felesége munkahelyére, felvettük és így vezettem haza.


A rutinvizsga előtt váltott autót (Suzuki Swift 1.3 benzinről Volkswagen Polo 1.4 benzinre). Úgy volt, hogy a Suzukin vizsgázok majd rutinból, erre a vizsga előtt pár órával megjelent a VW Poloval. Azt mondta, ennek is négy kereke van, hátramenet máshol van, de amúgy ugyanaz. A VW Poloval az emelkedőn való elindulás sokkal jobban ment, a Suzukival sokszor lefulladtam. Hamar átszoktam, először azzal is csak a vasútállomás melletti tanulópályára mentünk, egy órát voltunk ott, következő alkalom már rendesen a városi rutinpálya volt.


Sikeres rutinvizsga után már csak a forgalomban vezettem, de továbbra is én vezettem be és hazafelé, órán kívül. Volt, amikor egy másik tanulóvezető is ült az autóban, ilyenkor osztoztunk a vezetésen, óránként cseréltünk, egyikünk vezetett be a városba, a másik meg hazafelé.


A vizsgákra így nagyobb óraszámmal érkeztem, de azok nem voltak lepapírozva.


Mikor kérdeztem az oktatót, hogy miért mi vezetünk be és hazafelé, annyit mondott, hogy mi vagyunk a tanulóvezetők, ő már tud vezetni, neki nem kell gyakorolni, meg mivel egy helyen élünk, ezért amúgy is hazamenne az autó, teljesen mindegy ki vezeti azt ilyenkor.


Volt viszont, mikor a saját dolgaim miatt a városban találkoztunk délelőtt, akkor egy parkolóban beszálltam, levezettem az órát, majd még volt dolgom és egy parkolóban kiszálltam. Másik tanuló beült, én meg mentem a dolgomra.

jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rutin pályán kb 15-20 perc elindulás, megállás stb. újabb 15 perc rutin pálya mögött egy kb nulla forgalmú úton oda-vissza fel és leváltás gyakorolgatása, majd mehet a menet, neki a forgalomnak, be a győri vasútállomáshoz, ahol a következő tanulóval cseréltem. Nyilván az oktató nézte és látta, hogy mennyire megy vagy sem.

Kuplungra rá kell érezni, hogy elinduláskor ne fulladj le, de ha ez megvan, akkor onnantól nem para.

jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!