Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell autót venni?

Hogyan kell autót venni?

Figyelt kérdés

Lehet nevetséges a kérdés,de én nem tudom ilyenkor mi a teendő.

Magánszemélytől venném elég messze a lakhelyemtől. Készpénzzel fizetnék.


2010. nov. 7. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
odamész, megnézed alaposan h késöbb nehogy bebukd és esetleg vmi "szart" vettél, majd adásvételi irás ha megegyeztetek+2 tanu!, biztositás kötés, eredet vizsga, okmányiroda 15 belül át kell iratni, és nagyjábol ennyi
2010. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából én ezzel az eredetiségvizsgával sem vagyok tisztában.

Ezt nem lehet szerződéskötés előtt megcsináltatni? Hisz akkor derül ki hogy eredeti e a kocsi vagy nem, vagy ez nem erről szól? Ott azt is nézik, hogy vissza van e tekerve a km óra? És a vagyonszerzési illetéket mikor és kinek kell fizetni?

2010. nov. 7. 16:00
 3/7 A kérdező kommentje:

törzskönyv, forgalmi, szervízkönyv, kulcsok, szerződés 2 példánya és az autón kívül van még valami amit el kell kérni?

Bocsi de tényleg nagyon amatőr vagyok és senki nincs aki tudna segíteni, szóval fogalmam sincs hogy fogom megnézni, hogy nem "szar" e az autó

2010. nov. 7. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Eredetvizsgát úgy is meg lehet csinálni, hogy az eladóval együtt elmentek egy vizsgaállomásra( ahol ezt csinálják) és együtt megcsináltatjátok. Személyautóra most 18500 Ft az ára. Érdemes ezt az eladóval fizettetni, mert ha gáz van vele akkor ő bukja a pénzt ne pedig te. Kilóméteróra visszatekerést nem néznek csak azt, hogy az alváz és motorszám eredeti-e, körözésben nem szerepel-e, és minden azonosítója a megfelelő minőségben és helyen van-e. Ha minden tiszta akkor kifizeted neki az árat. Vásárlás napján köss is rá kötelezőt, mert ha ez nem történik meg akkor úgy tudom 400 Ft/nap díjat kell fizetni, az adásvételi napja és a kötelező megkötése közötti időre. Ha nincs ismerősöd aki megnézné az autót akkor vásárlás előtt érdemes elvinni egy szervízbe ahol teljesen átvizsgálják. Ennek árát nem tudom, mert szervízenként változhat, de szerintem 15.000 Ft-nál nem drágább. Elkéred a törzskönyvet, forgalmit, kulcsokat, majd 15 napon belül átíratod az okmányirodában. Körülbelül ennyi.
2010. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

oda mész oda adod a pénzt és elhajtassz a kocsival

a papirokkal meg ne foglalkozz

2010. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a segítséget!
2010. nov. 7. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Legtutibb, ha viszel magaddal egy szerelőt aki megnézni neked, annál nincs jobb.
2010. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!