Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Füstöl nagyon a peugeot 407,...

Füstöl nagyon a peugeot 407, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Alany egy Peugeot 407 1.6 HDi 80Kw.



Az elmúlt 1 hétben vettem észre, hogy nincs erő a motorba.

Nem túlzás ha azt írom, hogy szó szerint fekete korom köd van mögöttem, ha elindul az autó akár kis gázadásnál is.

És sajna még a turbóból is fekete korom árad, illetve a motorból.

Gépre rakva hibát nem jelez.

Viszont szerelő nézte és azt mondta, hogy valószínű turbó lesz mivel alap járaton nagy gázadásnál nincs a csőben semmiféle vákuum szerű, így a turbó nem megy. Szóval elméletileg adott a turbó csere.

Viszont a turbó ennek ellenére nem kotyog nem is mozog egyáltalán! Tehát mint ha új lenne.



Tudom, hogy távdiagnosztika sosem volt egy életbiztositás viszont érdekelne más véleménye is, ki mit gondol. Illetve, hogy egy ilyen probléma (turbó, töltőnyomás érzékelő, töltő nyomásszabályzó szinte bármi lehet) csere az mennyire macera egy francia autónál?? Érintőlegesen már 1-2 apróságot csináltam magamnak de azért autószerelő nem vagyok.


Válaszokat előre is köszönöm!


ma 08:48
A kérdező szavazást indított:
Turbó cserés lesz
Turbó körüli elektronika
1 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha forog szépen a turbó és még a lapát sincs letörve akkor az jó.

Nekem a szívó dizel volt amikor beinditottam és öt perc alatt telefüstölt egy nagy cég udvart.

Kékes fekete füstöt okádta.

Nem pörgött iszonyú szar hangja volt és csak az egr-t kellett kitakarítani és azóta tökéletes.

ma 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért végig nézném a turbó csöveket és a hűtőt volt már komoly szét nyílás is 1.6Hdi-n. És akkor azért nincs nyomás és erő.
ma 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!