Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra C 1.9 CDTI motorra...

Opel Vectra C 1.9 CDTI motorral mennyire megbízható autó?

Figyelt kérdés
Hétvégén megyek majd autót nézni és tervben van egy Opel Vectra is,de nem tudom mennyire jó az 1.9 dízel motorja az opelnek.

ma 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem az opelé. Fiat 1.9JTD motor. Teljesen jó konstrukció, ha karban van tartva ellenben szerintem a váltó alatta az GM (opel) M32-es. Na azzal lehetnek gondok.
ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy valóban Fiat alapú, Fiat-GM közös fejlesztés. Nagy problémák nincsenek vele. Talán a szívósor a gyenge pontja. De létezik hozzá javítókészlet. Mivel nem mai darabok ezek ma már, nagy valószínűséggel utólag javítva is volt a legtöbb.

A félinformációk a legrosszabbak. Ne keverjük már a szerint a fa**ommal! A Vectrában ha jól tudom, csak a gyengébbik DTL változatot szerelték M32-es váltóval. Nem olyan problémás, mint az Astrákban, ahol a DTH-hoz is képesek voltak ezt a váltót társítani. Ott az a gont, hogy a motor nyomatéka, pont a váltó maximális határterhelésén van. Ezért mennek gyakran gallyra, csapágyasok lesznek a váltók idő előtt. A DTL 260 Nm-ét bőven elbírja az M32. DTH mellé meg az F40-es váltót rakták. Az bőven elbírja a 320Nm-t, valami 400-at is kibír ha jól rémlik.

ma 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

M32-nel nem a nyomatek nyirja ki a valtot. Eleve gyenge minosegu csapagyakat kapott. Opel ezt megfejelte azzal, hogy a valto bizonyos reszei nem ernek bele az olajba, csak szoroolajzast kapnak. Extrakent valami 1.6L olajtoltetet irnak elo, amit kesobb 2,2-re emeltek fel. A javitocegek felujitas utan 3L-el toltik fel. Akinek meg nem hullott szet es kepben van, az is fel szokta tolteni ennyire.

Na ennyit a felinformaciokrol.

ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor a DTL motorhoz valamiért több olajat töltenek a váltóba, valamilyen érdekes módon DTH-nél meg kevesebbet...

Ja, tényleg ennyit...

ma 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az alap problema az, amit leirtam. Nyilvan egy gyengebb motoron tovabb fogja birni a valto. A konstrukcios hibakat, viszont ez sem nem oldja meg.
ma 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Félelektromos opel dízel, fiat motorral.

Jaj.

Ismerősnek Zafirában volt ilyen, kb már le akarták lőni, mert azt hitték kiszabadult az útra egy 424-es gőzös.

Folyamatos elektronika hibák, és még a motor csapágyazása is problémás.

ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!