Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet benzines a motorolaj?

Mitől lehet benzines a motorolaj?

Figyelt kérdés
Adott egy opel astra z16xe motorkóddal. A napokban ellenőriztem az olajszintet és hígabb volt, csöpögött a nívóról, megszagoltam és benzin szaga van. Papírba törölve is látszik az üzemanyag. De máshonnan nem vettem volna észre mert az autó nem eszik sokat, nem lomha és az alapjárata tökéletes. Olajfogyasztása 2deci/1000km. Mitől lehet ez és hova érdemes vele menni?

tegnapelőtt 09:12
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 252 ezer kilóméter van benne.
tegnap 05:28
 12/12 anonim ***** válasza:

Ennyi kilométer után azért az a 2 deci olajfogyasztás, főleg ha benzines az olaj, akkor lehet több is. Kellene szintellenőrzés előtt egy hosszabb távot menni, hogy a benzin biztosan kipárologjon, és ne csaljon bele a mérésbe.

Amúgy ha megnézed egy másik kérdés alá belinkelt videót, akkor lathatod, hogy egy új autonál is jut benzin az olajba. 14-es hozzászolás. Ha extrémnek itéled, akkor sajnos ez full generál,és többszáz ezres kiadás.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..

tegnap 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!