Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétajtós sportos kivitelű...

Kétajtós sportos kivitelű kocsit miért őrültség venni?

Figyelt kérdés

Szeretném lassan lecserélni a kocsimat, (Megane 2) de most már valamilyen sportosabb kocsit szeretnék. Eddig mindenki furcsán nézett, ha mondtam, hogy Peugeot RCZ-t, vagy Audi TT-t szeretnék majd venni. Mindenki szerint kevés benne a hely kétajtós autó lévén, (mily' meglepő) kicsi a csomagtartó és abba nem lehet majd a családomat pakolni... Ezeket hülyeségnek tartom, mert ha nincsenek ilyen terveim, akkor nem értem egy személynek miért nem elég egy ekkora autó?

A jelenlegi kocsimnak sem használom ki a csomagtartóját és hátul sem sokan ültek még, pláne nem egyszerre hárman.

Volt már aki mégis megbánta, hogy kicsi autót vett, vagy valamivel nem számolt?



ma 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Első autóm normális volt, 2 évig volt meg, a hátsó ülésen talán egyszer ültek, a csomagtartóban két szatyornál több sosem volt. Család nem volt tervben, szóval lecseréltem egy kupéra. Három nappal a vásárlás után rögtön négyen ültünk a kocsiban és 200km-t mentünk, előre nem látható okok miatt. Ennek már közel 3 éve, szeretem, de jó párszor alakult már úgy, hogy bár meg lehetett oldani máshogyan is, de azért baromi jó lett volna, ha normálisan tudná használni kettőnél több ember is. Családi tervek továbbra sincsenek, nem nagyon változott semmi az életemben, és mint írtam szeretem is az autót, ennek ellenére tervezem a cserét egy értelmesebb kivitelre.


Ettől függetlenül nem lebeszélni akarlak a kupéról. Ha neked az kell, akkor vegyél, tapasztald meg, élvezd ki. Mi a legrosszabb, ami történhet? Semmi. Legfeljebb fél év múlva eladó és veszel mást. Nem dől össze emiatt a világ. Viszont ha már veszel, akkor valami értelmeset keress. Nem akarsz te magadnak retkes THP motoros Peugeot-t, hidd el. A kupé egy élményautó. Praktikusnak ugyebár nem praktikus, ezt már kibeszéltük, szóval egyetlen célja az élmény. Na élményed egész biztosan nem sok lesz olyan szarral.

ma 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok csórók, mint az állat, a legtöbbnek semmilyen autója nincs. Akinek van, annak olyan van, ami neki praktikus, vagy kicsi, hogy városban, kevés fogyasztással cirkáljon vele, vagy valami nagyobb, amivel az egész családját tudja utaztatni. Venni valami kissebb sportosabb kocsit nyilván nem a közlekedésröl szól elsősorban, hanem az élvezetről. Nincs ezzel semmi baj, ha valaki megengedheti magának, de a legtöbben nem tehetik meg, és számukra elég őrültségnek tűnik valami totál fölösleges dologra elszórni egy rakat pénzt.
ma 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magadnak veszed nem másnak. Olyat vegyél ami tetszik. Én speciel nem vennék 3 ajtós kupét. Biztonsági övért háttrébb kell nyújtózni. Ajtaja hosszabb, ami szűk parkolóban nyűg. Olyan autó nem létezikami árban nekem megfelelne és tetszene. W169 a w211 kényelmével és a duster hasmagasságával. Lxus kényelemmel kellene városi kisautó aminek nem ér le a hasa, orra a szörnyű pesti utakon. Egyedül járok 95% de szeretem ha szükség szerint lehajthatom a hátsó üléseket és be tudok pakolni ezt, azt. A tt szerintem gyönyörű, ha nem tartanám a foswágent ipari hulladéknak szívesen megvenném.
ma 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez mind igaz amiket írtok.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szüleimnek van saját kocsijuk, tehát ők nincsenek ebből a szempontból úgymond rám utalva. Nekem nincs senkim, családot főleg nem tervezek alapítani, a jelenlegi kocsim is úgymond hobbi autóként van tartva, mert ritkán használom, áll a garázsban. Ha megyek vele, akkor sem a sarki boltig, hanem legalább 50-70 kilométert. Szerintem nekem megfelelne.

#1-es nem a Prince motoros modellt választanám, hanem a dízelt mindkét autóból. Tudom-tudom, hogy ilyen kocsihoz benzinmotor dukál meg szentségtörés de jobban szeretem a dízelek karakterisztikáját most már, annyira nagyon nem is hajtok sportosan, hogy pörgessem állandóan. Másrészt ezen autókból megbízhatóbb a dízel mint a THP meg a TFSI.

ma 19:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Második autóm huszonévesen egy cabrio volt. Talán ha 3x ült bárki hátul, akkor sem Münchenig, szóval kibírta. Nem bántam meg, mert amikor viszont csak ketten mentünk vele akkor nem volt semmi gond, nyaralásra is bőven elfértünk, max ha a csomagtartó megtelt hátsó ülésre pakoltunk...


Nyilván most 2 gyerekkel már nem veszek ilyen autókat, de gondolom te sem örökre tervezel a kocsival.

ma 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 ajtós sportkocsim van,elférek benne pedig 190 vagyok.
ma 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felőlem vehetsz, engem nem zavar.

(Magam szempontjából biztos nem, nekem más favorizált szegmens van.)

ma 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!