Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat válasszak?

Milyen olajat válasszak?

Figyelt kérdés

Mannol combi LL sae 5W-30 Long Life lett töltve a 2010-es benzines VW newbeetleömbe, de még a mannol oldala sem kepes behozni pont ezt a fajtat, viszont sokfele mas olaj ajanlast olvastam ehhez a kocsi tipushoz. Mi az amit vegetnek, hogy szukseg eseten ratoltsem?

Ha valami mas 5W-30 de dizel van ra irva, pl a Shell Helix-nél, akkor az nem jo benzinesbe? Mert shellen csak olyat talaltam multkor, de nem mertem megvenni. Most nezegettem tobb oldalt is, de pontosan ezt az oljat nem adja be. Meg bedob a mannol ceramicot is, de pl az mire jo? Miben mas? Minden olajnal rohadt hosszu leirasok vannak, de egy egyszeru vasarlo igy nem tud donteni.



#bogár #olaj #Mannol #New Beetle Cabrio
ma 06:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az olaj az nem ilyen egyszerű. Ha hosszú távon nem akarod tönkretenni, akkor el kell felejteni a "benzinesbe dízelhez való" olajat, meg az ilyen szar Mannol márkákat is.


Első körben mondd el milyen motorról van szó (forgalmi engedély P.5 rubrika). Ha nem tudjuk milyen motorról van szó, olajat sem tudunk ajánlani.

ma 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Te aztán tudod hogy mi a szar mi?

Neked egy világon elismert márka az szar?

ma 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
VW 504 minősítése legyen meg, az a lényeg. Innentől mindegy, hogy mi egyéb van ráírva.
ma 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy lóf@szt! SAE 5W30, API SN bármelyik márkából. Pl.Eneos is pont megfelel...ha a japánoknak jó, akkor bármelyik masinába is jó.


-bejön a szervizbe egy ifjú titán, olajcserét kér...japó autója volt, tehát csakis Shell-t kérek, mondta. Ok.- a művezető a szerelőt utasította hogy a Shell 5W30-ból cseréljen.


aztán látom, hogy egy MOL feliratú szürke hordóból pumpál a szerelő...-ez az egy olajunk van, kacsint, aztán tölt.

ma 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 Milyen világszinten elismert? Az maximum az SCT lehetne, mivel a Mannol az az SCT egyik almárkája. Különböző országokban különböző almárkákat árulnak, sehol sem árulják mindet, szóval a Mannol eleve nem lehet világszinten ismert, mert nincs jelen az SCT piacának minden országában. Persze az sem segít sokat, hogy az SCT piaca sem az egész vilag, hanem csak Közép- és Kelet-Európa. Ami elég messze van az egész világtól. 😂


És igen, a Mannol (illetve a Chempioil, az SCT másik itthon kapható almárkája) egy hulladék. A legolcsóbb alja szar.


Egy valamit tudj: én leszarom, hogy te mit hiszel és mit töltesz az autódba (már ha van, nem pedig egy 15 éves bohóc vagy, aki túl sok totalcar-t nézett a nyári szünetben). Az a te dolgod. Aki csóró és nem futja jó minőségű olajra, mint neked, az használjon Mannolt, én magasról leszarom, hidd el. A kérdező viszont azt kérdezte, hogy mi jó bele, szóval nyilvánvaló, hogy nem trágya márkákat ajánlunk neki.

ma 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!