Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy olyan személy vezeti...

Ha egy olyan személy vezeti az autót, akinek nincsen jogosítványa, viszont az utasnak van és megállítja őket a rendőr, akkor az utasnak elveszik a jogosítványát?

Figyelt kérdés
Vagy az utas számára szabható ki büntetés? Ha tudta, hogy van-e a személynek jogosítványa, ha nem? Hallottam már barátoktól, hogy nekem elvileg megkell bizonyosodnom arról, hogy a személynek, akihez beülök, van-e jogosítványa. Viszont én, mint sima állampolgár, nem szólíthatom fel erre, hogy kérem mutassa fel a jogosítványát. Esetleg ha kedves, akkor megmutatja. De egyébként ő sem köteles megmutatni, mert nem vagyok rendőr.

ma 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Max. akkor, ha az utas engedte át a vezetést. Pl. az utas a tulajdonos. De ebben az esetben is inkább csak pénzbírság jellemző.
ma 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Ha buszon utazol és a buszsofőr áthajt a piroson, megállítják, akkor megkérdezik az utasokat, hogy kinek van jogosítványa és sorra mindenkitől elveszik?! A sofőr felelőssége, hogy mit tesz, nem a tiéd.

ma 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen , ez az elv érvényesül minden esetben , a szomszéd városban kigyullad egy üzem a te városod összes gyárát lelocsolják . Más is eljárt a többiek helyett oltani 3szor is ....
ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell megbizonyosodnod róla, bár én speciel nem ülök be akárki mellé. Van ismerősöm, akinek van jogosítványa, mindig józan, és nem lennék az utasa, a gyerekemet meg főleg nem ültetném be mögé. A jármű tulajdonosának kell meggyőződnie arról, hogy akinek odaadja, annak van-e érvényes jogosítványa és vezetésre képes állapotban van-e.
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Illetve ez a köteles-e megmutatni dolog... A nem vagy rendőr annyit jelent, hogy nem köteles a kezedbe adni az okmányt. A dohányboltos vagy a kocsmáros sem rendőr, tehát nem veheti ki a kezemből a személyimet, de igenis jogában áll megnézni, és ha ezt nem engedem neki, joga van megtagadni a kiszolgálást. Felszólítani nem tudod erre, kérni igen. Ha tied az autó, akkor ha nem mutatja meg, mondhatod, hogy nem adod oda neki a slusszkulcsot. Ha csak utas lennél, de szeretnéd ezt tudni, ha nem mutatja meg, teljesen szabad vagy azt mondani, hogy "kösz, akkor veled nem utazom".
ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Igen. Ha például ez buszsofőrrel történik meg, akkor mind a 130 utasnak elveszik a jogsiját.
ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!