Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű honosítása magánszemé...

Gépjármű honosítása magánszemélyként mennyire macerás?

Figyelt kérdés
Mindenki lebeszél róla, hogy csak nepperrel intézhető normálisan, mert annyi macera van vele. Mennyibe kerül általában a nepper ügyintézési díja?

ma 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Macerás. Én a saját kocsimat hoztam haza Németországból mikor hazaköltöztem, így az én esetem még egyszerűbb volt, mert a nevemen volt az autó, érvényes külföldi okmányokkal és műszakival. A német törzskönyv és forgalmi nálam volt, az adásvételi csak németül volt, de az utóbbi nem kellett végül.


Nekem a legnagyobb gondom az Közlekedési Hatóságnál volt, ahol első lépésként le kell műszakiztatni az autót. Kb. 3 hónappal a jelentkezés utánra kaptam csak időpontot. (Szerencsére nem adtam le a német rendszámot a hazajövetel előtt, és nem igényeltem ideigleneset helyette. Hálás vagyok a német okmányirodai ügyintézőnek aki lebeszélt az ideiglenes rendszámról, mert annak az érvényességéből kifutottam volna. Így legalább tudtam mozgatni az autót.) A jelentkezéskor be kellett küldeni az NKH-nak az okmányok másolatait. Ezek alapján csak egy műszaki szemle lett volna mert volt érvényes műszaki a kocsin. Persze a műszaki szemle alkalmával a helyszínen kitalálták, hogy az úgy mégsem lesz jó, legyen inkább teljes műszaki vizsga jóval drágábban. Az NKH után kellett még eretetvizsga, magyar biztosítás, NAV- vagyonszerzési illeték befizetés, okmányirodai (Kormányablak) ügyintézés. Ez utóbbiak már gördülékenyebben mentek.


Szerintem a legnagyobb nehézség az autó mozgatása. Mert a Közlekedési Hatósághoz és az eredetvizsgálatra oda kell vinni valahogy, meg ha szükséges akkor még szervizbe is. Már pedig lábon csak érvényes műszakival, biztosítással és rendszámmal mozgathatod. A rövid ideig érvényes külföldi exportrendszámokkal meg könnyű kifutni az időből, mert az NKH-nál nagyon lassan haladnak a dolgok.

ma 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!