Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik nevesebb motorolajokat...

Akik nevesebb motorolajokat használnak! Ti melyik márkára esküsztök, melyiket használjátok főleg?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez igazából hitkérdés illetve szakmai, csupán kíváncsi lennék ki melyiket használja a legtöbbször.

ma 11:44
A kérdező szavazást indított:
Castrol
Eneos
Fuchs
Liqui Moly
Mannol
Mobil
Motul
Shell
Total
Valvoline
7 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
A legolcsóbb teljesen szintetikus olajat kerestem az autóm előírásainak megfelelően, ezt a Motulban találtam meg és nincs rá panaszom.
ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Nincs olyan, amire azt tudnám mondani, hoyg az a legjobb, a többi mg kevésbé jó. Gyártóművi előírást teljesítő olajokon belül a márka nálam inkább megszokás, vagy amit épp kapok a boltban.

Nagyon cokáig használtam Castrol Edge-t. Aztán most az egyik autómban Fuchs van, a másikban épp LiquiMoly már többedig csere óta. De nem ragaszkodom kifejezetten ezekhez a márkákhoz.

ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ELF
ma 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj amit a 2-es is ír, hogy max laboratóriumi körülmények közt lehetne megmondani, hogy egyik vagy másik olaj jobb. Motoromnál inkább észreveszem, mert ott a váltási érzet miatt szó szerint érezni a különbséget.

Egyet tudok, hogy az A.Z Mt egy szar. 23 éves autómba, az utóbbi pár olajcsere azzal volt megejtve, mert, hogy van VW engedélye. Ennyi idős autónál már nem meglepő, hogy van némi szivárgás a főtengelyszimeringnél. Az viszont elgondolkodtató, hogy most Mannol van benne, és ezzel meg nem szivárog.

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Telelő Teve ***** válasza:

Tök mindegy, tudat alatt minden autószerelő arra fog esküdni amelyik gyerekkorának kedvenc motor/autó versenyzőjét szponzorálta. Akinek meg ilyenje nem volt az arra, amelyiknek szimpatikusabb a csomagolása.


A motort ezek a szempontok viszont különösebben nem érdeklik - ő egy folyékony kőolajszármazékot lát ami filmréteget képez a súrlódó alkatrészek között. Arra, hogy ez a filmréteg milyen legyen szabványok vannak, amiket jeleznek az olaj csomagolásán - ha azt betartod akkor ajánlható ha nem akkor meg nem vagy meg kell vizsgálni miért nem.

ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dirtboy ***** válasza:

Autónál azt használom amit a szerelő beletölt. A lényeg az a periódus nem pedig a márka. Én diesel autóban is 10 ezrenként cseréltetem egy éven kb 2x.

Motorban pedig általában motul 7100-at használok,ott pedig maximum 6 ezer km vagy pedig új szezon kezdésnél cserélem le.

ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!