Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet ez esetben tenni?

Mit lehet ez esetben tenni?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, és elvittem a dízel motoros peugeotomat egy szerelőhöz mert azt éreztem hogy az autó veszített a teljesítményéből, nem birt felmenni egy gyenge emelkedőkön csak kettesben, autópályán is 80-90el mászott fel egy emelkedős részen négyesbe stb. A szerelő aztmondja hogy kikell cserélni a légcsövet a turbónál ez miatt nem működik úgy az autó ahogy kellene. Majd közli hogy kikell cserélni a fékolajat, illetve az első két kereket. Rendben,elviszem az autóm, hívnak hogy kész, mehetek érte. Hazaérek és a párom látja hogy nem lettek kicserélve a kerekek. Hozzáteszem én vajnyit se konyítok a dolgokhoz. Azonnal hívom is a szerelöt aki mondja hogy megkérdezi a munkatársát aki az autómat javította aki azt állítja hogy igen, valóban elfejtette lecserélni a kerekeket vigyem vissza holnap reggel. Majd párom körbenézi az autót, kipróbálja és szerinte ugyanúgy működik ahogy eddig, lassan gyorsul az autó. Holnap ő viszi az autót a javítóhoz és kérdőre vonja őket. Nagy cég. Külföldön élünk. Vajon megfogják rendesen javítani? Számlát adtak róla. 1.6os 92 lóerős peugeot 207 dízeles autóm van.
ma 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Az hogy egy helyen ereszti a levegőt, nem azt jelenti hogy CSAK egy helyen ereszti. Egyet kicserél, ha nem jó, akkor tovább kell keresni, hogy még hol ereszt. Nem vert át, csak ilyen hanyag, hogy nem próbálja ki hogy milyen lett. Vissza kell vinni és megcsinálja amit nem sikerült előzőleg. Akár intercooler is lehet lyukas amúgy. Sajnos az a szerelő nem volt elég alapos.
ma 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első két kereket kicserélni? Sóher szerelő banda
ma 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a főnök megkérdezte az alkalmazottjától h kicserélte e a kerekeket, aki aztmondta hogy nem. Elsiklott a szeme a papiron ahol felvolt tüntetve 4 javitandó dolog. Holnap visszavisszük, de félek nem szerelik meg. :(
ma 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nagy cég, akkor én nem a szervízzel bajlódnék, hanem a cég ügyfélszolgálatának írnék/telefonálnék. Elmondanám hogy átbasztak az egyik szervízükben és megkérdezném hogy mit szeretnének csinálni ezzel a helyzettel.


Oda ahol már egyszer átvertek, minek mész vissza? Nagyon nehéz azt feltételezni hogy nem direkt csinálták ezt veled, hanem tényleg véletlenül. Egyáltalán, mit jelent az, hogy "ki kell cserélni a kereket"?:D


Már csak azért is kamu ez az egész, mert ha valóban cserélni kellett valamit akkor ahhoz kellett alkatrészt rendelnie. Még ha tényleg olyan hülye is a szerelő, hogy elfelejtette, ne mondd nekem hogy senkinek nem tűnt fel hogy hékás, rendeltünk két új fékdobot egy 207-es Peugeot-hoz, és ott állnak bontatlanul, az autót meg már elvitte a tulaj?


Ezeket messziről kerüld el.

ma 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyenge autóra kerékcsere a megoldás? Úgy látszik az autószerelők országtól függetlenül néznek hülyének mindenkit.
ma 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krwkco ***** válasza:

"Vajon megfogják rendesen javítani? Számlát adtak róla."

Akkor, ha kellően rámenősek vagytok. Egy dolgot kértetek, ők még hozzácsaptak kettőt. A három dologból egy jól látható volt. Azt nem csinálták meg, csak kiszámlázták. Egy másikat nem javítottak meg érdemben.

Egy több szerelős műhelyben nincs minőségellenőrzés? Az egyik csinál valamit, a főnök meg leszámlázza, anélkül, hogy utánanézne? Nem túl megbízható banda.

Ha ez egy tőlünk nyugatra levő ország, akkor járna valami kompenzáció azért, mert kétszer kellett elvinni a kocsit az ő hibájukból. Például, hogy a főnök vagy egy jobban hozzáértő szerelő nézze meg, hogy miért gyenge a kocsi és ne számoljanak fel további szerelési díjat akkor sem, ha mást is kell javítani.

ma 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!